Mobil

Büyük sürpriz! OnePlus 8 Pro Nokia imzası taşıyor!

OnePlus’ın geçtiğimiz gün tanıttığı yeni amiral gemisi modelinin Nokia imzası taşıdığı ortaya çıktı. İşte OnePlus 8 Pro ve Nokia ilişkisinin perde arkası.


OnePlus’ın birkaç gün önce tanıttığı yeni amiral gemisi modeli OnePlus 8 Pro’da Nokia imzası olduğu ortaya çıktı. Açıklama Nokia cephesinden geldi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Nokia OZO markası üzerinde birtakım çalışmalar başlatmıştı. Bu çalışmalar genel itibariyle kamera ve ses deneyimi üzerineydi. Sonradan Nokia kamera tarafındaki çalışmaları sonlandırarak ses teknolojileri üzerine yoğunlaşmıştı.

Büyük sürpriz! OnePlus 8 Pro Nokia imzası taşıyor!

Nokia Teknoloji departmanının başındaki isimlerden Jyri Huoaniemi konu hakkında yaptığı açıklamalarda OZO Audio’nun müşterileri memnun edebilecek ses performansına sahip olduğunu vurguladı. Bu bağlamda Huoaniemi OnePlus 8 Pro modelinde de OZO Audio teknolojilerinin kullanıldığını açıkladı.

Elbette OnePlus, ses tarafında Nokia imzası taşıyan ilk isim değil. Daha önce Oppo da Find X2 ve X2 Pro modellerinde OZO teknolojilerinden faydalanmıştı.

Muhtemelen önümüzdeki süreçte daha birçok modelde Nokia’nın OZO ses teknolojisini görebiliriz. Bu bizler için sürpriz olmayacaktır.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Hali hazırda OnePlus hala Türkiye pazarında kurumsal olarak boy göstermeye başlamadı. Geçtiğimiz yıl Çinli üreticinin Türkiye’de de faaliyetlerine başlayacağına dair bazı dedikodular ortaya atılmıştı. Lakin 2020 ile birlikte boy gösteren koronavirüs salgını nedeniyle pek çok plan ertelenmek zorunda kaldı. Belki önümüzdeki yıl OnePlus modellerini Türkiye pazarında görmeye başlayabiliriz. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Serkan
Nokıa imzası taşıyan telefonlar için nokia helal olsun nokia benim için olağan üstü bir marka
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.