Mobil

Çalışanlara özel en dayanıklı telefon ve tablet

Panasonic’ten mobil çalışanlara suya, düşmeye, titreşime ve toza dayanıklı çözüm: Toughbook ve Toughpad

Çalışanlara özel en dayanıklı telefon ve tablet

Panasonic özellikle kamu, hızlı tüketim, perakende, otomotiv, lojistik, sağlık, acil servis gibi, mobil çalışma şekillerini daha etkin ve güvenli yönetme ihtiyacı bulunan alanlara yönelik yüksek korumalı ve dayanıklı yeni mobil PC ve tabletlerini sergiledi.

Suya, darbeye ve toza dayanıklılığı ile mobil saha çalışanların zor şartlarda en büyük yardımcısı olan ve hem Türkiye’de hem de dünya genelinde uzun yıllardır kullanılan Panasonic Toughbook ve Toughpad’ler, 28-29 Mart tarihlerinde İstanbul Cevahir Hotel’de gerçekleştirilen Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nin katılımcılarına sergilendi.

1364554855_toughpad2.jpg

Başta kamu hizmetleri, acil servisler, perakende, hızlı tüketim, sağlık, lojistik, güvenlik gibi sektörlerin mobil çalışma ortamlarını daha verimli kılmak için tasarlanan, dayanıklılıkları ve uzun pil ömürleriyle “kesintisiz çalışma” imkanı sunan ürünler, Avrupa’da yüzde 65 pazar payına sahip. Türkiye’de uzun zamandır satışta olan Panasonic Toughbook ve son dört aydır satışta olan Toughpad’ler tüm sektörlerde büyük ilgi görüyor. Modele göre farklı derecelerde olmakla beraber ürünler suya, düşmeye, basınçlı titreşime karşı dayanıklı olmalarının yanında güneş ışığı altında dahi okunabilir ekranlara sahip olan ürünler -20 ile +60 derece ya da –10 ila +50 derece ortalama sıcaklıklarda dahi çalışmayı sürdürüyorlar.

1364554888_toughbook2.jpg

Suya, toza, düşmeye, titreşime dayanıklı, mobil saha çalışanlarının performansını zirveye çıkaran çözüm: Toughbook

Panasonic’in Toughbook ürün ailesi farklı ihtiyaçları karşılayacak çeşitliliğe sahip. Gücünü en yeni nesil Intel® Core™ i5 vPro™ işlemcilerden alan Toughbook’lar dizüstü bilgisayar ve tablet biçimlerine girebiliyor. Bağlantı, depolama (optik sürücüler, HDD, vb.) ve genişleme portları (PCMCIA, PCI Express, vb.) konusunda oldukça geniş seçenekler sunan Toughbook tam sürüm Microsoft Windows işletim sistemine sahip. Toughbook modelleri, performans ve sağlamlığın kusursuz dengesini sunan CF-31 Performans Modeli Toughbook gibi tam dayanıklı mobil PC’lerden, dünyanın kurumlara özel en hafif, dönüştürülebilir Ultrabook’u CF-AX2’nin de dahil olduğu yüksek korumalı ve dayanıklı mobil PC’lere kadar kapsamlı seçenekler sunuyor.

Toughbook ailesinin amiral gemisi konumundaki CF-31 Performans Modeli Toughbook, yüzme havuzuna düştüğünde bile çalışmaya devam ediyor. Windows 7 Professional işletim sistemli ürün ayrıca 100 kg-f basınca, 1,8 metre yüksekliğe kadar düşmeye ve titreşimlere karşı da tam dayanıklılığa sahip.

Katlanabilir, yüksek korumalı ve dayanıklı mobil PC CF-AX2 de, intel teknolojisini taşıyan dünyanın en hafif*, kurumlara özel dayanıklı ve dönüştürülebilir Ultrabook™ ürünü olma özelliğini taşıyor. Hem dizüstü hem de tablet olarak kullanılabilen ürün Windows Pro 8 işletim sistemine sahip. Yalnızca 1,1 kg ağırlığındaki CF-AX2, 76 cm yükseklikten serbest düşüşe ve 100 kg-f basınçlı titreşime dayanıklı.

İnce, hafif ve dayanıklı: Toughpad

Modele bağlı olarak Intel ya da ARM işlemci seçeneklerine aship Toughpad’ler, ince ve hafif tasarımlarının yanı sıra dış mekanda kullanım için son derece dayanıklı ürünler. Geniş bağlantı seçenekleriyle mobil saha çalışanlarının iş verimliliğini artıran Toughpad’lerin Android ile Microsoft Windows işletim sistemlerine sahip farklı modelleri bulunuyor. Toughpad ürün ailesi ayrıca 7 inç (yalnızca Android) ve 10 inç ekran boyutu seçeneklerine sahip modeller içeriyor. Toughpad ürün ailesinin önemli üyesi FZ-G1, IPSα ekran teknolojisine sahip ilk tamamen dayanıklı Windows 8 tableti olma özelliğini taşıyor. FZ-G1, hafif tasarım, kurumsal genişleme yuvaları ve saha bazlı bilişim konusunda olağanüstü dayanıklılığı bir araya getiriyor.

Panasonic Türkiye Toughbook Ürün Grubu Ülke Satış Müdürü Ali Oktay Ortakaya, Panasonic’in Türkiye’deki kurumlara sunduğu yeni Toughbook ve Toughpad ürünleriyle ilgili şunları söylüyor: “Birçok sektörde iş kollarının çağın gerekliliği olan mobil çalışma esaslarına göre yönetilemediğini görüyoruz. Müşteriyi dinlemek ve ihtiyaçlarına uygun çözüm üretmek Panasonic için en önemli ilke. Oluşan bu ihtiyacı da Avrupa’da ve dünyada lider Toughpad ve Toughbook ürün ailemizle karşılamaya başladık. Türkiye’de mobil saha çözümlerine yönelik büyük bir potansiyel bulunuyor. Başta sağlık, hızlı tüketim, perakende lojistik, güvenlik gibi hizmetlerde bu ürünlerimizin sıklıkla kullanıldığını göreceksiniz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.