Mobil

Canon'un kamera lensleri Nokia Lumia'lara gelebilir!

Microsoft'un lisans anlaşması imzaladığı bu dev, yakında Nokia Lumia'larda kendini gösterebilir.


Microsoft ve Canon, yeni çapraz-lisans anlaşmalarını tüm dünyaya duyurdular. Anlaşma, Canon'un optiklerinin, lenslerinin ve resim izleme teknolojilerinin gelecekteki Nokia telefonlarında kullanılacağını gösteriyor.

Anlaşma sayesinde iki firma, "belirli dijital imaging ve mobil tüketici ürünleri dahil" olmak üzere, birbirlerinin patent portföylerine ücretsiz olarak ulaşabilecek. Nokia'nın cep telefonları ve akıllı cepleri, bir süredir 41 megapiksel kameralı Lumia 1020'deki gibi gelişmiş kamera teknolojileriyle öne çıkıyorlar. Canon teknolojisinin ise Nokia'nın telefonlarının kamera gücüne güç katacağını kestirmek zor değil.

 1404835888_img20140708191013.jpg

Nokia, üst seviye telefonlarına yerleştirdiği Carl Zeiss lenslerle tanınıyor. Firma, Nokia Camera uygulaması ile imaging yazılımlarında da bir süredir iddialı durumda. Bu arada Microsoft'un Canon ortaklığını Kinect sensörünü geliştirmeye yönelik kullanması da muhtemel.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.