Mobil

CCleaner'da virüs bulundu!

Popüler bilgisayar temizleme aracı olan CCleaner, skandal bir haber ile karşımızda. CCleaner'da çok ciddi bir virüs bulundu!


Windows'un popüler temizlik uygulamaları arasında yer alan CCleaner'ı, 7'den 70'e neredeyse herkes kullanıyor. Bilgisayardaki; arama geçmişi, tarayıcı verileri, uygulama verileri ve Regedit bilgileri gibi verileri temizleyen CCleaner, bugün skandal bir haber ile karşımıza çıktı.

CCleaner v5.33.6162 ve CCleaner Cloud v1.07.3191 sürümlerinde virüs tespit edildi. Avast'ın açıklamalarına göre bu virüsten toplamda 2.27 milyon kişi etkilendi. CCleaner yetkilileri bu olaydan sonra hemen bir güncelleme yayınladı ve açıkları kapattı

1505743022_ccleaner.jpg

CCleaner Başkan Yardımcısı Paul Yung; söz konusu sürümlerin piyasaya çıkmadan değiştirildiğini, sorumluları bulmak için yoğun bir çalışma sarf ettiklerini açıkladı. CCleaner'daki virüsün geçtiğimiz aylarda yaşanan NotPetya olayına benzediği söyleniyor. NotPetya yüzünden bir çok kullanıcının verileri şifrelenmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.