Çelik ve Titanyum'dan daha güçlü kasası ile Turing Phone - Page 1

Kişisel bilgilerinizin gizli tutulması bugünün çağında kesinlikle bir akıllı telefon sahibi olmanın en önemli yönlerinden biridir. Kullandığınız cihazın yanlış ellere geçmesini ve bilgilerinizin ele geçirilmesini önlemek için birçok yönteme başvururuz. Mobil cihazımızı şifrelemekte dahil çeşitli yolları denediğimiz hatta güvenli bir platform kullandığımız olmuştur.

Çelik ve Titanyum'dan daha güçlü kasası ile Turing Phone - Page 2

Turing Robotic Industries (TRI) firması bu bağlamda kimlik doğrulama teknolojisini kullanan ve üst düzey kimlik doğrulama yeteneğine sahip telefonunu duyurdu. Şirketin Turing ismini verdiği cihaz, sunduğu kimlik doğrulama yöntemiyle "tamamen siber tehditler ve saldırılara karşı yalıtılmış" bir korumalı ağa sahip. Yani telefonun yanlış kullanıcıların eline geçmesinden dolayı endişelenmenize gerek kalmadan Turing Phone'da bulunan 'Turing İmitasyon Anahtarı' adlı bir güvenlik çipi ve kimlik doğrulama sistemi sayesinde sosyal güvenlik numaralarınızı ve banka hesap numarası gibi hassas bilgilerinizi cihazda bulundurabiliyorsunuz.

Çelik ve Titanyum'dan daha güçlü kasası ile Turing Phone - Page 3

Turing phone, sadece bilgilerinizi korumak için tasarlanmış değil elbet. Turing phone, Liquidmorphium denen zirkonyum, bakır, alüminyum, nikel ve gümüşten oluşan bir alaşım ve Liquidmetal adı verilen tümleşik bir kalıptan oluşuyor. Liquidmetal geleneksel metallerde bulunan yapısal ve güçsel limitlerin ortadan kaldırılmasını amaçlayan bir teknoloji. Liquidmetal, titanyuma göre iki katı dayanıklılık sunarken metal ve cam karışımı bileşeni enerjiyi paslanmaz çelik ve titanyuma göre daha fazla saklayabiliyor.

Çelik ve Titanyum'dan daha güçlü kasası ile Turing Phone - Page 4

Yaz aylarında satışa sunulması beklenen Turing phone'nin teknik özellikleri ve fiyat bilgileri ise şu şekilde:
●2.5GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 işlemci
●5.5-inç 1920x1080p HD ekran
●13 MP arka, 8 MP ön kamera
●Android 5.0 Lollipop işletim sistemi
●3,000 mAh batarya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.