Çentikli tasarıma sahip en iyi akıllı telefonlar! - Page 1

iPhone X
Bildiğiniz gibi Apple’ın onuncu yıldönümü modeli iPhone X, üstün özelliklerinin yanı sıra, çentikli ekranı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ancak, çentikli ekranı kullanıcılar tarafından çok eleştirilmesine rağmen, üreticiler tarafından benimsendi ve birçok üretici çentikli tasarıma geçmeye başladı. iPhone X, tasarım bir yana, A11 çipi, iOS11 işletim sistemi ve AMOLED ekranı ile de güçlü bir donanım sunuyor.

Çentikli tasarıma sahip en iyi akıllı telefonlar! - Page 2

Vivo V9

Vivo V9, Endonezya’da reklam panosunda ortaya çıktı ve bu reklam telefonun tasarımını ortaya çıkardı. Dikkat çeken şey, iPhone X’e benzer şekilde ekranın hemen üzerinde bir çentik olması. Telefon, uzun ekranı, yanlarında yuvarlatılmış kenarları ve dar çerçeveleri ile şık görünüyor. Ayrıca, billboardda belirtildiği gibi telefonda, 'yeni' 24 megapiksel ön kamera da bulunuyor. Vivo'nun Qualcomm Snapdragon 660 yonga seti, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama birimi ile birlikte satması bekleniyor.

Çentikli tasarıma sahip en iyi akıllı telefonlar! - Page 3

Xiaomi Mi Mix 2s

Xiaomi'nin Mi Mix 2S de P20 ile aynı gün tanıtılacak. Sızdırılmış görüntülerde, Xiaomi Mi Mix 2S'nin Snapdragon 845 yongaseti ile güçlendirileceği ve bir çentik olduğu doğrulandı.

Çentikli tasarıma sahip en iyi akıllı telefonlar! - Page 4

Essential Phone

Geçen sene başlatılan telefon, ekranı çentikli ilk telefondu. Kameranın yer aldığı çentik çok fazla büyük değil. Telefonun birkaç sorunu vardı ancak şirket bu sorunları düzeltti.
Telefon, Snapdragon 835 işlemci 4GB RAM ve 128GB depolama ile geliyor. Stok Android yazılımını çalıştıran telefon, 3040mAh pile ve birden fazla renk seçeneğine sahip.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.