Mobil

Cep telefonları ve Radyasyon değerleri

Radyasyon değerleri ile Cep telefonları En az ve en fazla radyasyon yayan cep telefonlarını sizler için topladık.


Cep telefonlarının ne kadar fazla özelliğe sahipse o kadar çok radyasyon yaydığına inanılması tamamen yanlış. Basit bir cep telefonu olan Sony Ericsson Yendo ve Samsung'un Android işletim sistemli mükemmel Galaxy S II'i karşılaştırdığımız zaman Yendo'nun Galaxy S II'ye göre üç kat daha fazla radyasyon yaydığını gördük. Cep telefonlarının gerçekten radyasyon bakımından vücudumuza zararı var mı? sorusuna yapılan araştırmalara rağmen henüz kesin bir cevap bulunmuş değil.

Cep telefonunuzu tüm gün vücudunuza yakın bir yerde bulunduruyorsanız düşük radyasyonlu bir cep telefonu seçmelisiniz. Cep telefonu üreticileri teknoloji içinde yüzdükleri için cihazlarının radyasyon değerlerini atlayabiliyorlar. Bu makalemizde, en çok kullanılan akıllı ceplerin SAR değerlerini sizlerle paylaşacağız.

Cep telefonu üreticileri, bir cep telefonu modelinden çıkan ve insan kafasına aktarılan maksimum radyasyon seviyesini SAR (Specific Absorption Rate) değeri ile açıklarlar. Haberimizde, en düşük ve en yüksek SAR değerine sahip 10'ar telefonu bir araya getirdik. Cep telefonunun radyasyon değerlerine önem veriyorsanız, sizi haberimize bekliyoruz..En zararlı 10. Cep Telefonu; Base Lutea 2Değerlendirme: Cep telefonundan fazla bir beklentisi olmayanlar için Android'li bir telefon.

SAR değeri: Kg başına 1.10 watt

Özellikleri: 800 Mhz işlemci, 4.3 inç dokunmatik ekran, 5 megapiksel kamera, Android 2.3.En zararlı 9. Cep Telefonu; Sony Ericsson Xperia neoDeğerlendirme: Android 2.3.3'lü çokluortam canavarı.

SAR değeri: Kilogram başına 1.10 watt.

Özellikler: 3.7 inç dokunmatik ekran, 1 GHz işlemci, 512 MB RAM, 8.1 megapiksel kamera, HDMI portu.En zararlı 8. Cep Telefonu; Nokia E6Değerlendirme: Dokunmatik ve düğmeli, Symbian platformuna sahip iş telefonu.

SAR değeri: Kg başına 1.14 watt.

Özellikler: 680 Mhz işlemci, 2.46 inç dokunmatik ekran, 8 megapiksel kamera, 720p video kaydı, İşletim sistemi: Symbian Anna.En zararlı 7. Cep Telefonu; Nokia C3-01 Touch and TypeDeğerlendirme: Metal kaplamalı dokunmatik telefon.

SAR değeri: Kg başına 1.18 watt.

Özellikler: 2.4 inç dokunmatik ekran, tuş takımı, WiFi, 5 megapiksel kamera.En zararlı 6. Cep Telefonu; Motorola DefyDeğerlendirme: Gezginler için dayanıklı kasaya sahip, radyasyonlu bir cep telefonu.

SAR değeri: Kg başına 1.18 watt.

Özellikler: 800 Mhz işlemci, 3.7 inç dokunmatik ekran, GPS modülü, 5 megapiksel kamera.


En zararlı 5. Cep Telefonu; LG P970 Optimus BlackDeğerlendirme: P970 Optimus'un parlak ekranı ve yüksek SAR değeri, gözlerinizi kamaştırabilir.

SAR değeri: Kg başına 1.18 watt.

Özellikler: 1 GHz işlemci, 4 inç dokunmatik ekran, HSDPA, 5 megapiksel kamera.


En zararlı 4. Cep Telefonu; LG C550 Optimus ChatDeğerlendirme: Fiziksel klavyede yazmayı sevenlere yönelik cep. Ancak işlemci ve kamera özellikleri tatmin etmeyebilir.

SAR değeri: Kg başına 1.30 watt.

Özellikler: 600 Mhz işlemci, 2.8 inç dokunmatik ekran, sürgülü QWERTY klavye, 3.1 megapiksel kamera.En zararlı 3. Cep Telefonu; Nokia C5-03Değerlendirme: İnatçı dokunmatiklere sahip, eski işletim sistemli, bol radyasyonlu bir cep. Pili de uzun ömürlü değil.

SAR değeri: Kg başına 1.36 watt.

Özellikler: 3.2 inç dokunmatik ekran, WiFi b/g, HSDPA, Bluetooth, GPS, 5 megapiksel kamera, dört bant GSM, Symbian S60.En zararlı 2. Cep Telefonu; HTC Incredible SDeğerlendirme: İyi bir kameraya ve keskin bir görüntüye sahip Android'li HTC cebi. Ancak SAR değeri aşırı yüksek.

SAR değeri: Kg başına 1.40 watt.

Özellikleri: 4 inç dokunmatik ekran, 1 Ghz işlemci, 8 megapiksel kamera, 720p video kaydı, HTC Sense.En zararlı Cep Telefonu; LG E720 Optimus ChicDeğerlendirme: Dokunmatikleri inatçı ve listemizdeki en yüksek SAR değerine sahip telefon.

SAR değeri: Kg başına 1.52 watt.

Özellikler: 3.2 inç dokunmatik ekran, 5 megapiksel kamera, 600 Mhz işlemci, Android 2.2 işletim sistemi.Şimdi de sırada radyasyon değeri en düşük 10 cep telefonu var...

10. Başarılı: HTC Sensation XLDeğerlendirme: Mükemmel tasarım, hızlı arayüz, büyük ekran.

SAR değeri: Kg başına 0.36 watt

Özellikler: 1.5 GHz işlemci, 4.7 inç dokunmatik ekran, 8 megapiksel kamera, Android 2.3 ve Sense 3.5.9. Başarılı: HTC Sensation XEDeğerlendirme: Başarılı ekran, çift çekirdekli hızlı işlemci ve yüksek kaliteli kulaklık sesi.

SAR değeri: Kg başına 0.36 watt.

Özellikler: 1.5 Ghz çift çekirdek, 4.3 inç ekran, 8 megapiksel kamera, full HD kayıt, Android 2.3 ve HTC Sense 3.0.8.Başarılı: HTC SensationDeğerlendirme: HTC'nin ilk Sensation modeli. Oldukça hızlı ve kamerasıyla etkileyici.

SAR değeri: Kg başına 0.36 watt.

Özellikler: 1.2 Ghz çift çekirdekli işlemci, 8 megapiksel kamera, Android 2.3 ve HTC Sense 3.0 arayüzü.7. Başarılı: Sony Ericsson Xperia PlayDeğerlendirme: Oyunseverler için özel tasarlanmış, sürgülü oyun denetimine sahip Android cep.

SAR değeri: Kg başına 0.36 watt.

Özellikler: Dokunmatik ekran, oyun denetimi, 5 megapiksel kamera, Android 2.3.6. Başarılı: Samsung i9001 Galaxy S PlusDeğerlendirme: Zaten yeterince harika olan Galaxy S'in daha güçlü bir pil ile güçlendirilmiş sürümü.

SAR değeri: Kg başına 0.35 watt.

Özellikler: 1.4 Ghz işlemci, 4 inç AMOLED ekran, 5 megapiksel kamera.5. Başarılı: Samsung i9100 Galaxy S IIDeğerlendirme: İnanılmaz kullanıcı arayüzü ve mükemmel ekran bir arada.

SAR: Kg başına 0.34 watt.

Özellikler: 1.2 Ghz çift çekirdekli işlemci, 4.27 inç Super AMOLED ekran, Android 2.3 ve TouchWiz 4.0.4. Başarılı: Samsung Wave 533Değerlendirme: Düşük radyasyona sahip, Bada cebi.

SAR değeri: Kg başına 0.32 watt.

Özelllikler: Tam klavye, 3.2 inç ekran, 3.2 megapiksel kamera, WiFi, EDGE, GPS, Bada 1.1 işletim sistemi.3. Başarılı: Samsung i9250 Galaxy NexusDeğerlendirme: Yüksek çözünürlüklü ekran, inanılmaz performans ve yepyeni bir işletim sistemi.

SAR değeri: Kg başına 0.30 watt.

Özellikler: 1.2 Ghz işlemci, 4.65 inç Super HD AMOLED dokunmatik ekran, 1080p video kaydedebilen 5 megapiksel kamera, NFC, Android 4.0 işletim sistemi.2. Başarılı: Samsung Galaxy Note N7000Değerlendirme: Tablet ve cep telefonunun başarılı bir kombinasyonu.

SAR değeri: Kg başına 0.26 watt.

Özellikler: 5.3 inç Super AMOLED ekran, kalem, 1.4 Ghz çift çekirdekli işlemci, 8 megapiksel kamera.1. Başarılı: Samsung i9000 Galaxy SDeğerlendirme: İnanılmaz bir SAR değerine sahip Android efsanesi ve testimizin birincisi.

SAR değeri: Kg başına 0.24 watt.

Özellikler: 1 Ghz işlemci, 4 inç ekran, 5 megapiksel kamera, 720p video kaydı, Android 2.3 işletim sistemi ve TouchWiz 3.0 kullanıcı arayüzü.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.