Mobil

Cep telefonu çılgınlığı ürkütüyor

Gelecek yıl mobil abone sayısı dünya nüfusu olan 7 milyarı geçecek.

Cep telefonu çılgınlığı ürkütüyor

Teknolojinin gelişmesi ve çoğu insanlar tarafından alınabilir olması ile bu alanda bir çılgınlık yaşanmaya başlandı. Önceden teknolojik cihazlar oldukça pahalıydı ve alınması zordu. Şimdi ise bir çocuğun elinde bile akıllı telefon görmek mümkün. Teknolojik cihaz alımında çılgınlık yaşanıyor diyebiliriz.

Bu alanda yayınlana yeni veriler ise bu çılgınlığı gözler önüne seriyor. Birleşmiş Milletler Uluslararası Telekomünikasyon Birliği'ne göre, gelecek yıl mobil abone sayısı dünya nüfusu olan 7 milyarı geçecek.

1368242425_akilli-telefon1.jpg

Verilere göre dünya çapında şuanda 6 milyar 800 milyon abone bulunuyor. Abone sayısı rekoru ise eski Sovyet cumhuriyetlerinden oluşan Bağımsız Devletler Topluluğu'nda bulunuyor. En az cep telefonu abonesi de, Afrika'da.

Halkın yarısından fazlasının cep telefonu olduğu Hindistan'da, kullanıcı sayısı 900 milyon civarında gösteriyor. 2000 yılında dünya nüfusunun yalnızca yüzde 12'sinin cep telefonu vardı. Kısa sürede gerçekleşen bu artış oldukça şaşırtıcı.

İnternet alanına baktığımız zaman ise dünya geneline internete erişimin yüzde 40 dolayında olduğu görülüyor.İnternet alanında ise Amerika ve Avrupa kıtası önde, Afrika ise en geride bulunuyor.

Yorumlar
Misafir
iPhone 5 aldim memnunum. Harika bir cihaz
Cevapla
TEKCE
bilgisayara fotoğraf makinesine gerek kalmadan hepsini tlf yanında tasiyabiliyorsun...dünyada kullanımının %40 ulaşması normal ve bence az bile bu yüzde....
Cevapla
htc
admin sende bizdensin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.