Genellikle ilk olarak telefonlarda casus yazılım olup olmadığıdır.Casus yazılımları anlamak çok kolay olmaktadır.Casus yazılım sizden istem dışı sms almak zorundadır.Haliyle sms gönderimi arttığında faturanızda artıp merak edeceksiniz bu sebebsiz artışın nedenini.

Genellikle sms paketleri ile bu çok fazla belli olmuyor ama arada sırada ayrıntılı faturanıza bakarak neler olup bittiğine bakmanız gerekmektedir.Eğer istem dışı bir çok sms gittiğini görüyorsanız telefonunuzda casus yazılımı olma ihtimali yüksektir.

Hediye gelen akıllı telefonlarda bildiğiniz üzere casus yüklü uygulama ile gelebilmektedir.Genellikle erkekler, sevgililerine bu tür bir telefon alarak nerede olduğunu ne yaptığını kimle konuştuğunu anlık olarak öğrenebilmektedir.

Yine bu tür telefonlar mesaj yöntemini kullandığı için ayrıntılı faturada bunu görebileceksiniz.
Konuşmalarınız aynı gün içerisinde bir çok kez çok derinden geliyorsa dinlenme ihtimaliniz olabilir.Ama şunu unutmayın bu şebeke problemindende kaynaklanabilmektedir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.