Mobil

Cep telefonuyla para transfer ediliyor

Barclays bankası akıllı telefon kullanan müşterilerine cep telefonu ile para transferi imkanı sağlıyor.

Cep telefonuyla para transfer ediliyor

Barclays bankası İngiltere' de cari hesap müşterileri aracılığıyla nakit gönderip almanıza olanak sağlayan Avrupa'nın cep telefonları ile ilk para gönderme hizmetini başlattı.

1329394037_450px-barclayshq.jpg

Barclays 11,9 milyon cari müşterilerine akıllı telefonlarına Pingit uygulamasını indirerek İngiltere'de merkezli bir cep telefonu olan başka cari müşterilerle para transferine başlayabileceklerini söyledi.

1329394078_barclays-pingit-app-runni-007.jpg

Mart ayında bütün banka müşterilerinin kullanabileceği bu uygulama ücretsiz indirilip kurulabilecek. Bu uygulama insanların hayatlarını bir çok yönden kolaylaştırmak adına hayata geçiriliyor. Mesela bir restoranda hızlı ödeme yapabileceksiniz sadece cep telefonunuzla.

Eğer bir akıllı cep telefonuna Pingit ile para göndermek istiyorsanız,  bir iPhone, Blackberry ve Android yazılımını kullanan herhangi bir cep telefonu  ile bu ödemeleri yapabilirsiniz.

1329394095_barclays-pingit-app-on-a-007.jpg

Kullanıcılar 1 € ile 300 € arası tutar girip Pingit uygulamasını kullanarak sadece 30 saniyede diğer telefonu arayıp para gönderebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.