Mobil

Çerçevesiz ekranlı Xiaomi Mi Mix'e rakip telefon geliyor!

Xiaomi'nin en büyük rakibi Meizu'dan çerçevesiz ekranlı telefon geliyor. Meizu, Xiaomi Mi Mix gibi çerçevesiz ekranlı telefonu ile isminden çok söz ettirecek.

Çerçevesiz ekranlı Xiaomi Mi Mix'e rakip telefon geliyor!

Xiaomi Mi Mix, çarpıcı 6.4 inç ekranı ile tüketicilerin dikkatini çekti. Ekren, Xiaomi’nin iddia ettiği gibi gövdenin yüzde 91.3 değil, yüzde 84.16 kadarını kapsıyor. Geçtiğimiz Cuma günü satışa sunulan Xiaomi Mi Mix, 10 saniye içerisinde tükendi.  Tahmin edebileceğiniz gibi diğer akıllı telefon üreticileri de, Mi Mix benzeri yeni model üzerinde çalışmaya başladı.

Çerçevesiz ekranlı Xiaomi Mi Mix'e rakip telefon geliyor!

Çinli sosyal medya Weibo üzerinden sızdırılan görseller, Meizu’nun da çerçevesi yok denecek kadar az bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösteriyor. Yüksek ekran gövde oranına sahip telefonun 24 Aralık’ta tanıtılacağı iddia ediliyor.

1477389161_the-xiaomi-mi-mix-goes-official-9.jpg

Ayrıca Meizu telefonun Mi Mix’e göre daha yüksek ekran gövde oranına sahip olacağı iddia ediliyor. Xiaomi Mi Mix’de alt çerçeve kalın ve sızdırılan görsellere göre Meizu’nun modelinde alt çerçeve yan çerçeveler ile aynı.

Meizu’nun çerçevesiz telefonunda  muhtemelen Qualcomm'un ultrasonik tarayıcısı olacak olan ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı olacak. Bu özelliğin Apple’ın 2017 model iPhone modelinde olacağı iddia edilmişti.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda Meizu’nun çerçevesiz ekrana sahip telefonu olduğu iddia edilen görselleri inceleyebilirsiniz.

1478416563_meizu-mi-mix.jpg
1478416576_is-this-meizus-answer-to-the-xiaomi-mi-mix.jpg
1478416583_is-this-meizus-answer-to-the-xiaomi-mi-mix-2.jpg
1478416590_is-this-meizus-answer-to-the-xiaomi-mi-mix-1.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.