Mobil

CES 2014: LG Lifeband Touch resmiyet kazandı!

Güney Koreli üretici giyilebilir teknoloji alanına tekrar dahil oldu.

CES 2014: LG Lifeband Touch resmiyet kazandı!

Bir süre önce ortaya çıkan bazı onay belgelerinde LG'nin giyebilir bir aksesuar üzerinde çalıştığı doğrulanmıştı. Güney Koreli üretici bahsi geçen ürünü CES 2014 etkinliğinde duyurdu. LG Lifeband Touch olarak isimlendirilen cihaz spor ve egzersiz esnasında yaktığımız kalori miktarını, attığımız adımları daha doğrusu yaptığımız tüm işlemleri takip ederek bilgileri anında kullanıcıya iletiyor.

1388992005_12.jpg

Lifeband Touch ayrıca akıllı telefon ya da fitness cihazlarlar da senkronize olabiliyor. Akıllı telefonumuza gelen çağrıları detaylı şekilde gösteren cihazda müzik kontrolleri de sağlanabiliyor.

Suya karşı dayanıklı bir yapı sergileyen Lifeband Touch Bluetooth 4.0 sayesinde birçok Android cihazla uyumlu şekilde çalışacak. Cihazın çalışması için Bluetooth'un yanı sıra kısa süre içerisinde Google Play'de yer alacak LG'nin fitness uygulaması gerekli olacak. Fiyata dair herhangi bir açıklama yapılmadı. 

1388992023_lgsports-band.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.