Chrome Beta, 30. sürüme güncellendi

Google, Chrome Beta tarayıcısına kapsamlı yenilikler sunuyor.

Chrome Beta, 30. sürüme güncellendi

Google, kararlı Chrome tarayıcısına kimi özellikleri sunmadan önce yenilikleri Chrome Beta uygulaması içerisinde sunar ve bu sayede kullanıcıların yenilikleri test etmesine olanak sağlar. Bu anlamda Chrome Beta uygulamasını 30. sürüme yükselten Google, popüler tarayıcısına kapsamlı yenilikler aktarıyor.

1377326253_chrome-beta-update.jpg

Bunlardan ilki, kullanıcılar artık adres çubuğu üzerinden sağa-sola ve yukarı-aşağı şeklinde yapacağı kaydırma hareketi ile sekmeler arasında geçiş yapabilecek. Bu sayede daha önce kullanıcıların sıklıkla şikayet ettiği yanlış sekme geçişinin de önüne geçilmiş olacak. Bir diğer önemli yenilik ise görsel arama noktasında karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar yeni sürümde arama yapmak isteğinde, söz konusu görsele parmağıyla kısa bir süre basması yeterli olacak. Çıkan menünün alt bölümü bizleri direkt görsel aramaya götürecektir. Bu sayede kopyala-yapıştır ile vakit kaybının önüne geçiliyor.

Kapsamlı iki yenilik sonrası arka planda önemli iyileştirmelerin sağlandığı Chrome Beta uygulaması Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.