Mobil

Çift işletim sistemli tablet/telefona ne dersiniz?

Microsoft'un donanım ortaklarından istediği şey yüzleri güldürdü!

Çift işletim sistemli tablet/telefona ne dersiniz?

Geçtiğimiz haftalarda Nokia'nın mobil ayağında çeşitli satın almalar gerçekleştiren Microsoft, mobil dünyanın geleceğine dair planlarıyla boy göstermeye başladı. Şu sıralar farklı bir istekle gündeme oturan Microsoft, donanım ortaklarından çift işletim sistemine sahip bir telefon üretmesini istiyor.

HTC ile aralarında geçen bir dedikodu olduğu düşünülen, kısa bir süre önce gündeme gelen fakat üzerinde fazla durulmayan o söylentiler için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Microsoft'un HTC'den hem Android'li hem de Windows Phone'lu telefonlar geliştirmesini istediği dedikoduları gerçek oldu.

1381408170_gdalaxy-tabydualboot.jpg

Madalyonun diğer tarafına baktığımızda konuyla ilgili olarak Microsoft, Samsung ve Huawei'n kapısını da çalmış durumda. Microsoft tarafından yapıldığı iddia edilen, kaynağın sağlam olduğu belirtilen bu iddialarda hem tablet hem de telefon dünyasında çift işletim sistemli cihazlar görmeye hazırlıklı olmalıyız. 

İddiaların uç noktalara geldiği yazılarda Samsung'un yeni tablet modeli Tab 2014'ün prototipinde çift işletim sistemi bulunacağı belirtiliyor, hem Android hem de Windows Phone'un kurulu olarak geleceği mobil cihazlar Microsoft'un gizli bir politikasını da açığa vuruyor aslında. 

1381409424_android-to-windows-transition.jpg

Özellikle Android'in pazar gücünden yararlanmak isteyen Microsoft, Windows Phone'lu cihazlarının satışını Android'in pazar gücünden faydalanarak arttırmak istiyor. Gelecek yıldan itibaren çözüm ortağını bulup işe koyulacağı söylenen çift işletim sistemli mobil cihazlar için son

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.