Mobil

Çift SIM kartlı Galaxy Note 5'te microSD kart girişi de olacak

Galaxy Note 5'te hafıza kart sürprizi yaşanacak , fakat bu model sınırlı ülkelerde satışa çıkacak.

Çift SIM kartlı Galaxy Note 5'te microSD kart girişi de olacak

Galaxy Note 5 cephesinden gelen bilgiler ve son sızıntılar telefonda microSD kart girişinin olmayacağını onayladı. Ancak Tayvan kaynaklı haberlere göre Samsung sınırlı pazarlarda satışa çıkaracağı Galaxy Note 5’in çift SIM kartlı versiyonunda aynı zamanda hafıza kartı girişine de yer verecek. Bir cihazın farklı ülkelerde çift SIM kart ya da microSD kart desteğiyle satışa sunulması aslında alışılagelmiş bir durum. LG de 2013 yılı amiral gemisi G2’yi ülkesinde çıkarılabilir pil ve hafıza kart desteğiyle satışa çıkarmıştı. Yine birçok üretici tepe modellerini Uzak Doğu'da çift SIM kart desteğiyle satışa çıkarıyor. 

Samsung’un Galaxy S6 ve S6 Edge’de ilk olarak kullandığı evrensel flaş depolama (UFC 2.0) teknolojisini 64 ve 128GB seçenekleriyle kullanması Güney Koreli üreticinin özellikle amiral gemisi akıllı telefonlarda hafıza kart girişini terk edeceğini göstermişti.

350 MB/s oranında veri okuyabilen ve 150 MB/s oranında veri yazabilen UFS 2.0 bellek teknolojisi halihazırda mobil cihazlarda kullanılan eMMC belleklerden iki kat daha hızlı çalışıyor. Pil verimliliğine de katkıda bulunan UFS 2.0 bellek teknolojisi aynı şekilde hafıza kartlarına oranla da çok hızlı çalışmakta. Güney Koreli üreticinin yeni nesil bellek teknolojisinin genel performansını düşürmeden hafıza kartıyla birlikte kullanması şimdilik pek mümkün görünmüyor. Samsung’un gelecekte bunun için çözüm arayışları olacaktır fakat UFS 2.0 bellek kontrolcüsü şimdilik Samsung telefonların başroldeki özelliklerinden biri olmayı sürdüreceğe benziyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.