Mobil

Çift SIM kartlı iPhone geliyor!

Yeni iPhone'un çift SIM kart destekleyeceği ortaya çıktı.

Çift SIM kartlı iPhone geliyor!

Apple'a yakınlığı ile bilinen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, 2018'de çıkacak olan iPhone modelleri hakkında ortaya bomba gibi bir iddia attı. Kuo; geçtiğimiz günlerde 2018'de çıkacak olan iPhone'ların 4×4 MIMO bağlantısına sahip olacağını açıklamıştı.

Daha hızlı LTE bağlantısı için güncel teknoloji olan 4x4 MIMO'ya daha 2018'de anca geçecek olan Apple'ın, şimdi de çift SIM kart destekli bir iPhone duyuracağı söyleniyor.

Kuo, bugün yaptığı açıklama ile 2018 model iPhone'larda yer alacak olan 4x4 MIMO teknolojisinin daha hızlı LTE bağlantısı sunmak için olmadığını DSDS yani SIM ikili bekleme özelliği için kullanıcağını söyledi. 4x4 MIMO sayesinde çift SIM kartlarında LTE+3G yerine LTE+LTE desteklenecek. Yani her iki hattınız ile LTE hızında internete girebileceksiniz.

Ancak, çift SIM kartlı iPhone modellerinin tüm dünya genelinde satışa sunulmayacağını düşünüyoruz.

1511416447_iphone-8-dual-sim-iphone.png

Apple'ın son dönemdeki Çin ve Hindistan politikası göz önünde bulundurulduğunda; çift SIM kartlı iPhone modelleri pek uzak görünmüyor. Bu ülkelerde yaşayan büyük bir çoğunluk çift SIM kartlı telefonlara büyük bir rağbet gösteriyor. Muhtemelen çift SIM kartlı iPhone modeli 3-4 ülkede satışa sunulacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.