Mobil

Çifte bayramda telefonlar hiç susmadı!

Turkcell’liler, Kurban ve Cumhuriyet Bayramları’nı kapsayan 6 günde telefonlarını ellerinden bırakmadı.

Çifte bayramda telefonlar hiç susmadı!

Çifte bayramda Turkcell’liler yaklaşık 1,6 milyar  dakika konuştu, 1,5 milyarı aşkın SMS ve 5,5 milyona yakın MMS gönderdi. Arife gününün de dahil olduğu 6 günlük süreçte Turkcell’lilerin kullandığı data miktarı ise 1 milyar megabaytı (MB) aştı. Ses, SMS ve data trafiğinde İstanbul birinci sırada yer aldı.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Arife günü ile Kurban ve Cumhuriyet Bayramları’nı kapsayan 24-30 Ekim tarihleri arasında rekor bir yoğunluk yaşadı. Turkcell’liler, sevdikleri ile bayramlaşmak için 6 gün boyunca 1,6 milyar dakika konuştu.  Çifte bayramda en çok konuşan ilk 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Diyarbakır, Mersin, Hatay ve Kocaeli oldu.

Turkcell’liler 6 günlük süreçte cepten 1,5 milyarın üzerinde kısa mesaj (SMS)  gönderdi. Aynı tarihlerde gönderilen görüntülü mesaj (MMS) sayısı ise 5,5 milyonu buldu.

Çifte bayramda internet trafiğinde de büyük yoğunluk gözlendi. Turkcell’liler bayram boyunca toplam 1 milyar megabaytın (MB) üzerinde veri kullandı. Veri  kullanımının en yoğun olduğu ilk 10 il ise sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Muğla, Mersin,  Kocaeli, Adana ve Hatay olarak gerçekleşti.

Yoğun iletişim trafiği, Turkcell şebekesinin gücü sayesinde hiçbir sorun yaşanmadan bayram sonuna kadar devam etti.

1351609632_55.jpg

Çifte bayram coşkusu sınır tanımadı

Turkcell’liler, bayram coşkusunu yurt dışındaki sevdikleriyle de paylaştı. 24-30 Ekim tarihleri arasında Türkiye’deki Turkcell şebekesinden yapılan yurt dışı aramalarda yaklaşık 8,5 milyon dakika konuşma gerçekleştirildi. Turkcell’lilerin en çok aradıkları ülke Almanya olurken ikinci sırayı Suudi Arabistan, üçüncü sırayı ise Bulgaristan aldı.

Bayramlaşma trafiği, Turkcell’in Almanya’daki grup şirketi Turkcell Europe’ta da yoğun olarak yaşandı. Almanya’da yaşayan Turkcell Europe müşterileri, 6 günlük tatilde yaklaşık 900 bin dakika konuştu. Turkcell Europe müşterilerinin en çok aradığı ilk 10 il sırasıyla, İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara, Hatay, Gaziantep, Bursa, Adana, Mersin, Trabzon oldu.

Kıbrıs’taki Turkcell’liler de, Kurban ve Cumhuriyet Bayramları’nı anavatana açtıkları telefonlarla kutladılar. KKTCELL aboneleri bayram boyunca yaklaşık 650 bin dakika konuştu ve en çok İstanbul, Hatay ve Ankara’daki yakınlarını aradılar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.