Çıktığı gün App Store'da 1 numara olan uygulama! - Page 1

Türkiye App Store’da 7.99 TL’ye sunulan Peace’i yapımcısı Arment bir içerik engelleme uygulaması olarak tanımlıyor.

Çıktığı gün App Store'da 1 numara olan uygulama! - Page 2

Zira, uygulama reklamlarla birlikte diğer rakip kodlarını da engelliyor. Bunun için Ghostery’nin bloklama veri tabanını kullanmayı tercih ettiğini söyleyen Arment, böylelikle Peace’in piyasadaki reklam engelleme uygulamalarından daha hızlı çalıştığını iddia ediyor.

Çıktığı gün App Store'da 1 numara olan uygulama! - Page 3

Kısa süre içinde bu uygulamalardan yüzlerce daha yayınlanacağını düşünürsek, Peace’in bu iddiası, şimdilik, doğru olabilir.

Hızla birlikte Peace’in öne çıkan özelliği gizlilik. Uygulamanın gizlilik sözleşmesinde, kullanıcı verilerinin hiçbirinin toplanmadığı ve ne Peace ne de Ghostery’nin kullanıcıların web gezintisiyle ilgili bilgi aktarılmadığı belirtiliyor.

Çıktığı gün App Store'da 1 numara olan uygulama! - Page 4

Peace, Ghostery bloklama veritabanını offline bir şekilde tutuyor ve belirli aralıklarla güncelliyor.

iOS için geliştirilen Peace, yalnızca Safari’de kullanılabiliyor. Uygulamayı App Store’dan satın aldıktan sonra, eğer iOS 9 güncellemesini yaptıysanız Ayarlar’a giderek Safari’de İçerik Engelleme seçeneğinin eklendiğini görüyorsunuz. Yapmanız gereken İçerik Engelleme seçeneğinde Peace’i izin verilen uygulama olarak işaretlemek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.