Mobil

Çin'de en çok hangisi sattı? iPhone 6 vs iPhone 6 Plus

Yeni iPhone'lar Çin'de 6 saat içinde 2 milyon ön sipariş verildi. Peki en çok hangisi ilgi gördü?

Çin'de en çok hangisi sattı? iPhone 6 vs iPhone 6 Plus

Apple’ın yeni iPhone modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından biri olan Çin’de satışa sunuldu. Nüfusunun çokluğundan dolayı üreticiler için kazançlı bir yer olan Çin’de satışa sunulan iPhone 6 ve iPhone  6 Plus, yeni kullanıcılarıyla buluşmaya devam ediyor.

Son raporlara göre Çin’de 1.2 milyar mobil abone mevcut ve ön siparişe sunulan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, 6 saat içinde 2 milyon ön sipariş aldı. Peki en çok hangi model tercih edildi? Son zamanlarda gündemden düşmeyen iPhone 6 Plus eğilme haberleri Çin’de ne kadar etki yaptı?

Yeni gelen raporlarda iPhone 6’ların gerçek sipariş istatistikleri yayınlandı. Çin’in en büyük online mağazalarından elde edilen istatistiklerde kaynağa göre, 4.7-inçlik iPhone 6, 1.106.379 adet ön sipariş edildi. 5.5-inç iPhone 6 Plus ise 1.189.083 ön sipariş aldı. Bu rakamlara göre iPhone 6 Plus Çinli tüketiciler için popüler bir seçenek olacak.

1412446822_fake-iphone-6-01.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.