Mobil

Çin'de en çok satan telefonlar sıralamasında değişiklik var

Tüm dünyada akıllı cihaz satış oranları azalırken Çin pazarı dur durak bilmiyor.

Çin'de en çok satan telefonlar sıralamasında değişiklik var

1,3 milyar kişinin yaşadığı Çin Halk Cumhuriyetinde akıllı telefon ve tablet satışları artarak devam etmektedir. Özellikle Amerika ve Avrupa'da satışların doyma noktasına ulaşmasıyla birlikte gözler yeni pazarlara çevrilmişti. Bunun için Apple CEO'su Tim Cook ve yeni perakende şefi Angela AHRENDTS Çin'i 2. adresleri olarak benimsediler ve her fırsatta bu ülkeye ziyarete gitmektedirler. 

Çin'de bulunan Counterpoint Technology Marketin yaptığı araştırmaya göre Çin'de en çok satılan telefonların sıralaması yapıldı. Coolpad, Apple ve Samsung satış sıralamasında ilk üçü paylaşmaktalar. 700 milyon abonesiyle dünyanın en büyük GSM Operatörü China Mobile ile Apple geçtiğimiz Şubat ayında anlaşma yaparak iPhone satışlarını kontratla Çin'de de yapılabilmesini bu ülkede sağladı.

Bu durumun aşağıdaki tabloya büyük katkı sağladığının altını çizelim ve Çin'de en çok satan telefonlar grafiğini sizlerle paylaşalım.

1409061827_coolpoint-china-lte-smartphone-market-share-q2-2014.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.