Xiaomi Mi4 ayrıca şirkete göre bir gün rahatlıkla gidecek oldukça büyük 3080 mAh pil özelliğine sahip. Bu bil gücü çoğu 5 inç amiral gemilerine göre daha fazla görünüyor. Ayrıca cihaz hızlı şarj özelliğini de destekliyor. Kameraların açısından baktığımızda Mi 4, 13-megapiksel arka ve 8 megapiksel Sony sensörü ile yüksek çözünürlüklü bir ön kameraya sahip. Dahili depolama olarak ise şirket 16GB modeli ile 32GB modelini atlayarak 64GB’a doğrudan bir sıçrama yapmış. Mi 4 16 ve 64GB olarak iki versiyon geliyor. Aynı zamanda depolamada en hızlı eMMC 5.0 özelliğine sahip.

Xiaomi akıllı telefonlar özel MIUI arayüzünü kullanıyorlar ve bu arayüzü bol özelleştirme seçeneklerine sahip ve haftada bir güncellemeler sunuyor. MIUI arayüzünün son sürümü, MIUI 6.5 olarak 6 Ağustos'ta gelecek. Cihaz Android 4.4 KitKat işletim sistemine sahip.

Xiaomi, 2014 yılının ilk yarısında 26,1 milyon adede ulaşan akıllı telefon satışları ile Çin'de hızla büyüyen ve kendisi için bir isim yapmış bir şirket ancak, sadece Çin'e yönelik değil. Bakalım Xiaomi MI4 ne kadar ilgi görecek?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.