Mobil

Çinliler coştu! Android 12 alacak olan telefon Türkiye'de üretilecek!

Android 12'yi yayınlayacak ilk markalardan biri olan Tecno Mobile, Türkiye'de telefon üretimine başlıyor. Fiyatlar yerli üretimler ile düşecek.

Çinliler coştu! Android 12 alacak olan telefon Türkiye'de üretilecek!

Çinli teknoloji devleri ülkemize yatırımlar yapmaya devam ediyor. Xiaomi ve OPPO'dan sonra şimdi de Tecno Mobile'ın Türkiye'de telefon üreteceği açıklandı. Yerli üretim sayesinde fiyatların ciddi oranda düştüğüne şahit olmuştuk. Ülkemiz pazarında faaliyet gösteren Tecno Mobile, yerli üretimden sonra fiyatlarını düşürecek gibi görünüyor.

Tecno Mobile Türkiye'de telefon üretmek için kolları sıvadı

Tecno Mobile geçtiğimiz günlerde; "Vaziyet alın, buralar karışacak. Türkiye’de üretilen ilk Realme telefonu sence hangisi? Tahminleri alalım." açıklamasında bulunmuştu. Bugün ise müjdeli haberin gelmesi herkesi sevindirdi diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Android 12 sürümü tanıtılmıştı. Etkinlik sonrasında ise Google, bazı modeller için Android 12 Beta sürümünü indirime sunmuştu. Bu modeller arasında Tecno Mobile'ın da yer alması herkesi şaşırtmıştı. Android 12'yi alacak ilk modellerden biri olacak olan Tecno Mobile'ın ülkemizde telefon üretecek olması, güncelleme tutkunları için de sevindirici bir haber olacak.

Tecno Mobile'ın ülkemizde İstanbul'da üretime başlayacak. Türkiye'de üretilecek olan ilk modellerin ise Camon 12 Air ve Spark olması bekleniyor. Ülkemizde 2.000 TL bandında satılan Tecno Mobile Camon 12 Air'ın fiyatının da yerli üretimden sonra düşmesi bekleniyor.

Tecno Camon 16 Premier modelini hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda incelemişti. Bu modelin detaylı incelemesine aşağıdaki videomuzdan ulaşabilirsiniz.

Bakalım önümüzdeki günlerde diğer firmalar da ülkemizde telefon üreteceğini açıklayacak mı? Kim bilir günün birinde Apple da Türkiye'de telefon üretir ve arşa çıkan iPhone fiyatlarında bir rahatlama olur...

Yorumlar
Oki
Hangi telefonu seçeceğimizi şaşırdık. O kadar çok seçenek var ki telefon almaya karar versek geniş bir yelpaze arasında aklımızı yitiriyoruz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.