Çinli markanın merakla beklenen yeni telefonunun tanıtım tarihi ortaya çıktı

Akıllı telefon dünyasının önemi fiyat performans model üreticilerinden biri olan iQOO, yeni cihazının tanıtım tarihini onayladı.

Çinli markanın merakla beklenen yeni telefonunun tanıtım tarihi ortaya çıktı

Akıllı telefon üreticisi iQOO, Çin ve Hindistan'da piyasaya sürülecek iQOO Z7 serisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Şirketin Hindistan bölümü, Dimensity 920 işlemcisi tarafından desteklenen iQOO Z7 5G'nin 21 Mart'ta Hindistan'da duyurulacağını geçtiğimiz hafta duyurmuştu. Bugün ise şirketin Çin bölümü, Weibo hesabından yaptığı paylaşımda, iQOO Z7 serisini 21 Mart'ta yerel saatle 19:00'da tanıtacağını doğruladı.

Raporlar, iQOO Z7 serisinin üç telefondan oluştuğunu iddia ediyor: iQOO Z7i, iQOO Z7 ve iQOO Z7x. Zaten tanıtılan Z7i, Dimensity 6020 yonga seti tarafından desteklenen ilk telefon olarak piyasaya sürüldü. Daha önce yapılan raporlara göre, yakın zamanda 3C sertifikasyon platformunda görülen V2270A ve V2272A model numaralarına sahip iQOO telefonları, Çin pazarına geldiklerinde sırasıyla iQOO Z7 ve iQOO Z7x olarak adlandırılacak.

Çinli markanın merakla beklenen yeni telefonunun tanıtım tarihi ortaya çıktı

Yakın zamanda sızdırılan görseller, iQOO Z7'nin (Çin varyantı) ilk görüntüsünü veriyor. Bilindiği gibi, Z7 turuncu ve mavi gibi renk seçenekleriyle gelecek. Cihazın arka panelinde OIS desteği bulunan çift kamera kurulumu bulunuyor. Şirket ayrıca Z7'nin 120W hızlı şarj desteği sunacağını da doğruladı. Büyük olasılıkla, en uygun fiyatlı 120W şarjlı telefon olarak piyasaya sürülecektir.

Söylentilere göre, iQOO Z7'nin Snapdragon 782G yonga seti ve 5.000mAh batarya tarafından destekleneceği belirtiliyor. iQOO Z7x'in Snapdragon 695 yonga seti, 6.000mAh batarya ve 80W şarj desteği ile geleceği tahmin ediliyor. Şirketin önümüzdeki haftalarda iQOO Z7 ve Z7x'i de resmi olarak duyurması bekleniyor.