Çinli üreticinin yeni modeli fiyatıyla şaşırttı; Türkiye'de yok satar

Motorola'nın yeni amiral gemisi Edge 50 Ultra, sızdırılan render görüntüleri ve teknik özellikleriyle tasarım ve performans tutkunlarının ilgisini çekmeye hazırlanıyor.

Çinli üreticinin yeni modeli fiyatıyla şaşırttı; Türkiye'de yok satar

Motorola'nın 3 Nisan'da Hindistan'da Snapdragon 7 Gen 3 yonga setiyle donatılmış Motorola Edge 50 Pro'yu tanıtması bekleniyor. Edge 50 serisinin Edge 50 Fusion ve Edge 50 Ultra gibi diğer modelleri de içermesi muhtemel. Özellikle Ultra modelinin Çin'de Moto X50 Ultra, ABD'de ise Motorola Edge+ 2024 olarak adlandırılacağı tahmin ediliyor. Son gelen bilgilere göre, Edge 50 Ultra'nın tasarımı ve renk seçenekleri ortaya çıktı. Ayrıca Çin'den bir duyumcunun aktardığına göre cihazın önemli özellikleri de sızdırıldı.

Söz konusu duyumlara göre Motorola Edge 50 Ultra, 1.5K çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip olacak. Arka kamera kurulumu ise f/1.4 diyafram açıklığına sahip 50 megapiksel ana kamera ile donatılmış. Bu ana kameraya, 72mm odak uzaklığı ve 3x veya 5x optik zoom özelliklerine sahip 50 megapiksel ultra geniş açı ve 50 megapiksel periskop telefoto kamera eşlik ediyor.

Çinli üreticinin yeni modeli fiyatıyla şaşırttı; Türkiye'de yok satar

Cihazın içerisinde Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti bulunacak ve 4,500mAh kapasiteli bir batarya ile güçlendirilecek. Ayrıca 50W kablosuz ve 125W kablolu şarj desteği sunacak. Android 14 tabanlı Hello UI ile çalışması beklenen cihaz, dayanıklılık için metal orta çerçeveyle gelecek.

Çinli üreticinin yeni modeli fiyatıyla şaşırttı; Türkiye'de yok satar - Resim : 1

Edge 50 Ultra'nın tasarımına dair sızdırılan görsellerde, cihazın ön yüzünde kavisli kenarlı OLED bir ekran yer alıyor. Arka panelde ise üç kamera, bir lazer otomatik odaklama ünitesi, bir mikrofon ve üçlü LED flaş bulunuyor. Cihazın sağ kenarında ses ve güç düğmeleri, alt kenarında ise hoparlör ızgarası, USB-C portu, mikrofon ve SIM kart yuvası mevcut. Resimlerden görüldüğü üzere cihaz, Şeftali Pembesi, Siyah ve Açık Bej olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile tüketicilerin karşısına çıkacak. Bu bilgiler, teknoloji meraklıları için oldukça heyecan verici detaylar sunuyor ve Motorola'nın bu yeni serisine olan ilgiyi artırıyor.