Çok beklenen Samsung telefon için kafa karıştıran gelişme!

Geçtiğimiz günlerde ilk sızıntıları çıkan Samsung Galaxy S23 FE hakkında yeni bilgiler geldi. Son gelişmeler akıllı telefonun varlığına dair kafa karıştırıcı iddiaları içeriyor. Detaylara bakalım.

Çok beklenen Samsung telefon için kafa karıştıran gelişme!

Samsung bildiğiniz üzere amiral gemisi Galaxy serisine uygun fiyatlı alternatif akıllı telefon modeli olan "FE" serisini her sene tanıtıyor. En son Galaxy S20 FE ve S21 FE modellerini tanıtan şirket, S22 FE'yi pas geçmişti. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bilgilere göre Samsung, Galaxy S23 FE serisi üzerinde çalışıyordu ancak yeni iddialar bu sefer farklı bir duruma işaret ediyor. 

Bu sene de Galaxy FE modeli göremeyebiliriz!

Şubat ayında çıkan bilgilere göre Samsung, Galaxy S23 FE için çalışmalara başlamıştı. Hatta akıllı telefona dair beklenen özellikler bile paylaşılmıştı. Şimdi ise ünlü bir sızıntıcı, Galaxy S23 FE modelinin aslında hiç gelmeyeceğini düşünüyor.

Samsung'un amiral gemisi modellerine bütçesi yetmeyen tüketiciler FE modellerine büyük talep gösteriyordu. Firmanın pazar payını artıran bu serinin söylentili olan son üyesi Galaxy S23 FE, Roland Quandt isimli sızıntıcının iddiasına göre bu yıl çıkış yapmayacak.

Galaxy S21 FE
Samsung'un piyasaya sürdüğü son FE modeli olan Galaxy S21 FE test ediliyor. (Görsel: SamMobile)

Sızıntıcı, akıllıtelefonun durumu hakkında hiçbir dair hiçbir bilgi paylaşmadı. Yani yalnızca bu yıl çıkış yapmayacağını açıkladı. Telefonun iptal edildiğine, askıya alındığına veya ertelendiğine dair bir bilgi mevcut değil. Yine de bu sızıntıcının daha önceden ortaya attığı iddialar doğru çıkmıştı. 

Eğer durum böyle olursa Samsung, Galaxy S23 FE modelini pas geçip direkt Galaxy S24 FE modelinden FE serisinin varlığını önümüzdeki yıl devam ettirebilir. Şu anlık durumun söylentiden ibaret olduğunu hatırlamakta fayda var.