Mobil

Çökme sorunu bu kez Skype'a sıçradı!

iPhone ve Android kullanıcıları Skype'daki çökme sorunuyla karşı karşıya kalıyor.

Çökme sorunu bu kez Skype'a sıçradı!

Apple'ın Messeges uygulamasındaki bug'ın (kod hatası) bir benzeri Skype'ta da ortaya çıktı. Söz konusu hata şimdiden binlerce iPhone ve Android kullanıcısı etkilemiş durumda.

Twitter ve Snapchat'te de görülen kod hatası Skype uygulamasını iPhone ve Android akıllı telefonlarında kullananların başını ağrıtıyor. Skype üzerinden 'http://:' mesajını alan kullanıcılar bu mesajı açtıklarında uygulama çökebiliyor. Bu sorunun ayrıca PC sürümlerinde de yaşandığı bildirildi.

1433360989_img20150603223706.jpg

Dünya genelinde binlerce kullanıcıyı etkileyen sorunun varlığını kabul eden Skype, bug'ın ortadan kaldırılması için çalışma başlattığını duyurdu. Sorun için geçici çözüm kullanıcılar tarafından bulunmuş durumda. Bu yönteme göre, gelen mesajı gönderen kişinin silmesi ve uygulaması çöken kişinin de Skype'ın bir önceki versiyonunu yüklemesi gerekiyor. Bu işlemin ardından Skype eskisi gibi çalışıyor. Ancak şu an için Skype tarafından sorunun çözümüyle ilgili yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.