Mobil

Cortana Android Sürümü Resmen Yayınlandı

Bir süre önce Beta olarak kullanıma sunulan Microsoft'un sanal asistannı Cortana'nın final sürümü resmi olarak Google Play Store üzerinden kullanıma sunuldu


Bir süre önce Beta olarak kullanıma sunulan Microsoft'un sanal asistannı Cortana'nın final sürümü resmi olarak Google Play Store üzerinden kullanıma sunuldu.

1449687619_cortana-android.jpg1449687638_cortana-android-2.jpg

Cortana Android Sürümü Resmen Yayınlandı

Windows 10 ile birlikte hayatımıza giriş yapan Cortana, şu anda pazardaki en başarılı sanal asistan olarak nitelendiriliyor. Bir süredir Android ekosistemine beta sürecinde olan Cortana'nın tam sürümü genel kullanıma sunuldu ve sanal asistan meraklılarının beğenisine ücretsiz olarak sunuldu.

Sesli komutlar ile pek çok işlemi yerine getirebilen Cortana ile bilgisayar üzerinden aramalara ve SMS'lere yanıt verebileceksiniz. Beta sürümüne kıyasla çok ciddi yenilikler içermeyen tam sürüm ile ilgili dikkat çekici bir gelişme de OnePlus cephesinden karşımıza çıkıyor. Microsoft'un yaptığı açıklamaya göre,OnePlus One için Cyanogen OS 12.1.1 güncellemesi ile birlikte Cortana, telefona doğrudan entegre edilecek ve çok sayıda sesli komut ile telefonu yönetmenizi sağlayacak. 

Cortana'nın Android sürümüne bu link üzerinden erişebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.