Mobil

Cortana artık Android'de!

Microsoft'un Siri'ye rakip dijital asistanı Cortana'nın Android cihazlar için APK'sı yayınlandı!

Cortana artık Android'de!

Microsoft'un dijital asistanı Cortana'nın Windows Phone'dan sonra Android platformu içinde yayınlanacağı geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Bugün sevindirici haber geldi ve Cortana resmi olmasada Android için yayınlandı.

Microsoft'un uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve Android için yayınlamayı düşündüğü Cortana'nın dün itibariyle APK'sı sızdırıldı. Yaklaşık 20MB boyutunda olan Cortana'da öncelikle Türkçe dil desteği olmadığını hatırlatalım. Microsoft yayınlamadan önce sızdırılan Cortana'nın Android sürümü, tahmin edileceği üzere Windows Phone da olduğu gibi çalışamıyor. 

1437233727_img20150718181325.jpg

 Şimdilik Android platformunda Cortana ile yapabilecekleriniz arasında alarm kurmak, birisini aramak gibi işlevler yer alırken Cortana, aynı zamanda hatırlatıcı oluşturmanız yer alıyor. Ayrıca uygulamada Hava durumu ve spor sonuçlarını da öğrenebilirsiniz. Cortana şimdilik Türkçe desteğe sahip değil ancak ilerleyen zamanlarda Türkçe desteği geldiğinin gelmesiyle daha iyi bir kullanım sunacağını düşünüyorum. Cortana'yı Andnoid'li cihazınıza yüklemeyi düşünürseniz aşağıdaki linki tıklamanız yeterli olacaktır.

Cortana Android APK

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.