Mobil

Cortana, iOS için dağıtıma sunuldu

Microsoft popüler sesli asistan hizmeti Cortana'yı test süresine dahil olan kullanıcılar için aktif hale getirdi.


Microsoft’un halihazırda Winodws Phone ve Windows işletim sistemlerinde kararlı bir şekilde kullanıma sunduğu sesli asistan hizmeti Cortana, Android’in artından bu defa iOS kullanıcıları için yayınlandı. Microsoft’un son yıllardaki en büyük yeniliklerinden biri olarak gösterilen sesli asistan hizmetini, Android ve iOS ekosistemlerinde sadece beta sürecine kayıt olan kullanıcılar yararlanabiliyor. 

İlginizi çekebilir; 

İlginizi çekebilir; 

1448694867_cortana-ios-teknolojioku.jpg

Cortana, iOS için dağıtıma sunuldu

iOS kullanıcıları Cortana’yı Apple'ın TestFlight uygulaması aracılığıyla edinebilir. Microsoft, beta sürecine daha önce kayıt yaptıran kullanıcılara Cortana’nın nasıl yükleyeceğine dair bir yol haritasını e-posta aracılığıyla göndermeye başladı.

Akıllı telefon ve bilgisayarı kontrol etmenin yepyeni bir yolu olarak tarih edilen Cortana henüz Türkçe dil desteği barındırmıyor. Dileriz Microsoft en kısa süre sesli asistan hizmetinde Türkçe dil desteği sunmaya başlar. Cortana hakkında daha fazla detaya buradan göz atabilirsiniz. 

İlginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.