Mobil

COVID-19 vakaları artınca, Apple 14 Mağazası daha kapattı!

Apple, COVID-19 vakaları artmaya başlayınca, Florida'da bulunan 14 mağazasını daha kapatma kararı aldı.


Apple, kan kaybetmeye devam ediyor! ABD hükümetinin Çin ile çekişmesinden zarar gören şirketin zararı, Floyd olayları ve COVID-19 sebebi ile daha da büyüyor. İşte detaylar;

COVID-19 vakaları artınca, Apple Florida'daki 14 Mağazası daha kapattı!

Daha önce Apple, Mart ayının bazı günlerinde ve Nisan ayının tamamında, ABD'nin 25 eyaletindeki birçok mağazasını kapatmıştı. Bu kapatma kararlarının arkasında yatan sebep ise koronavirüs ve Floyd olayları olmuştu. Apple geçen hafta da, COVID-19 vakaları yükselmeye başladığında Amerika'daki 11 mağazasını kapatmıştı. Bu mağazalar; Florida, Arizona, Kuzey Carolina, ve Güney Carolina'da faaliyet gösteriyordu.

Son iki gün içinde, Florida eyaletinde yeni COVID-19 vaka sayısının her gün 5.000'in üzerine çıktığını görüldü. Yeni vakalardaki artış, eyaletin bazı bölgelerindeki plajların yeniden açılmasından sonra gerçekleşti. İnsanların birçoğunun maske takmayarak bir araya gelmesinin bu duruma yol açtığı açıklandı.

Hal böyle olunca, CNBC raporuna göre Apple'ın sadece Florida'da geçtiğimiz gün 14 mağazasını daha kapattığı duyuruldu.

Apple sözcüsünün konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada ise şu açıklamalara yer verildi: "Hizmet verdiğimiz bazı bölgelerdeki mevcut COVID-19 koşulları nedeniyle, buradaki mağazaları geçici olarak kapatıyoruz. Durumu yakından izlediğimiz için bu adımı çok dikkatli bir şekilde atmaktayız. Ekiplerimizi ve müşterilerimizi mümkün olan en kısa sürede tekrar mağazalarımızda buluşturmayı dört gözle bekliyoruz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.