Mobil

Cyanogen Desteklediği Telefon Sayısını Arttırıyor

Cyanogen Desteklediği Telefon Sayısını Arttırıyor. Detaylar haberimizde...

Cyanogen Desteklediği Telefon Sayısını Arttırıyor

Google’ın mobil işletim sistemi  Android'i modifiye ederek çıkardığı ROM'lar ile dikkat çeken CyanogenMod desteklediği telefon sayısını arttırmayı planlıyor. Bu da özellikle kasma sorunu yaşayan veya Android'i kurcalamayı seven kullanıcılar için oldukça iyi bir haber.

Genel olarak piyasanın ön plana çıkan telefonları, yani amiral gemilerine destek veren CyanogenMod artık orta seviye telefonlara da destek verecek.

1443380188_cyanogenmod-cid-mascot.jpg

Nedir bu CyanogenMod?

Cyanogenmod; Android Açık Kaynak Kod Projesi Kapsamında geliştirilmiş bir ROM’dur. Destek verdiği amiral gemisi telefonlar ile kullanıcıları kendisine çekmeye başarmıştır.

Cyanogen şuan için Huawei, Motorola, Xiaomi, Oppo, Samsung, HTC, Sony ve LG gibi markaların orta segment telefonlarına Android 5.1 sistemini temel alan CyanogenMod'lar geliştirmek için uğraş veriyor. Bu yeni ROM'lar sayesinde belki de çekmecenize attığınız telefonları yeniden canlandırabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.