Mobil

Cyanogen ekibinden Android için yeni bildirim ekranı!

Mobil dünyasının önde gelen geliştirici ekibi Android için bildirim ekranını daha basit hale getiriyor.

Cyanogen ekibinden Android için yeni bildirim ekranı!

Cyanogen ekibi Android platformunun en önemli yazılım geliştiricilerinden biri olarak gösteriliyor. Ekip, duyurusu yıllar önce gerçekleşen modeller için bile Android'in en güncel versiyonunu stok haliyle kullanıcılara aktarırken, söz konusu yazılımlar yine saf Android’ten daha fazla özelleştirme imkanı sunuyor.

Kısa süre önce Focal adlı kamera uygulamasını yazılımlarına dahil edilen ekibin hedefinde şimdi de yeni bir bildirim ekranı var. CyanogenMod aslında Android 2.3’ten bu yana bazı kısa yolların yer aldığı bildirim ekranını kullanıyordu, ancak Android 4.2 ile birlikte Google, hızlı ayarlar menüsünü kullanıcılar sununca, Cyanogen tarafından hazırlanan bildirim ekranı biraz gözden düşmüştü. Ekibin şu sıralar üzerinde çalıştığı yeni bildirim ekranı ise hızlı ayarlar menüsü daha basit bir kullanımda bizlere sunuyor. Yeni hızlı ayarlar menüsü bildirim ekranında yer alacak, sağ ve sol yönde kaydırma hareketi ile geniş bir menü sunacak.

1377531459_quick-settings-re-write-1024x536.png

Geliştirici ekip, Google+ hesabı üzerinden söz konusu yeniliğin kısa süre içerisinde yayınlanacağını duyurdu. Bir süre Android 4.3’ü Nightly sürümde yüklenebilir hale getiren Cyanogen, yeni hızlı ayarlar menüsüne de bir sonraki Nightly sürümlerde yer verebilir. 

Yorumlar
Misafir
Kötü olan nedir?
Cevapla
Misafir
ccok kotu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.