Mobil

Cyanogen ve Microsoft'tun ortaklığı kafaları karıştırdı

Kendi işletim sistemi üzerinde çalışan Cyanogen, Microsoft'un servisleriyle pazara çıkacak.

Cyanogen ve Microsoft'tun ortaklığı kafaları karıştırdı

Android telefon kullanıyor ve telefonunuza ROM yüklemeyi seviyorsanız Cyanogen ismini bilmemeniz ve duymamanız neredeyse imkansızdır. Cyanogen, üreticiler tarafından bir türlü güncelleme verileyen telefonlara güncelleme fırsatı tanıyarak kullanıcıların gönlünde taht kurmuştur. Cyanogen, bir süredir kendi bağımsız işletim sistemini geliştirmeye çalışıyor ve bünyesine kattığı Google çalışanları ile bambaşka bir noktaya doğru gitmektedir.

Cyanogen firmasının CEO’su Kirk McMaster, geçtiğimiz günlerde Google ile ilgili çok sert konuşmuş ve "Google'ın kafasına kurşunu sıkacağız" açıklamasında bulunmuştu.

1429262308_1427300629img20150325182052.jpg

BLU Products firması ile anlaşma yapan ve 2015 yılı sonuna kadar Google servisleri olmayan bir akıllı telefonu piyasaya sunmak isteyen Cyanogen'in imdadına gelen bilgilere göre Microsoft yetişti. 

Microsoft bu olaya "düşmanımın düşmanı dostumdur" mantığıyla mı yaklaştı bunu bilmek oldukça zor ama Cyanogen ve Microsoft bundan böyle Bing hizmetleri, Skype, OneDrive, OneNote, Outlook gibi Microsfot servislerini kullancak.

Android kullanıcılarının bu duruma nasıl tepki vereceği tam olarak bilinmiyor ve BLU Project firmasının Windows Phone işletim sistemine sahip 2 telefon pazara sunduğu düşünüldüğünde Cyanogen Mod kullanıcılarda büyük bir hayal kırıklığı yaratabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.