Mobil

CyanogenMod 11 M9, Xperia Z2 ve One M8 için güncellendi. [İndirme Linki]

Ünlü ROM yapımcısı CyanogenMod, Android 4.4 KitKat üstüne inşa ettikleri yeni ROM'unu Xperia Z2 ve TC One M8 için güncellendi.

CyanogenMod 11 M9, Xperia Z2 ve One M8 için güncellendi. [İndirme Linki]

Android kullanıcılarının en sevdiği işlerden biri kesinlikle telefonlarına ROM atmaktır. ROM atmak hem keyifli hemde bir o kadar riskli bir durumdur. Geçtiğimiz yıl değerli yazarımız Can Özdemir ile Galaxy Note 2'ye Air Command özelliği kavuşturmak isterken telefonun "brick" olmasından sonra 3 günlük bir uğraş sonucu telefonu geri getirebilmiş ve bir daha bu işlerle pek uğraşmamıştık.

1407162487_maxresdefault.jpg

CyanogenMod ekibinin ROM'larında ise böyle bir durumla karşılaşmanız pek olası değildir. Bunda dolayı bu ROM'ları sizlere gönül rahatlığı ile öneriyoruz. Telefonunuza ROM yüklemek için öncelikle telefonunuzu Root etmeniz gerekmektedir. Bu konularda gerçekten bilgi sahibi değilseniz ve CWM menünün bile ne olduğunu bilmiyorsanız zaten bu işe kesinlikle girmemenizi öneririz.

Peki, Xperia Z2 ve TC One M8 için güncellenen CyanogenMod 11 M9'da ne gibi yenilikler var merak ediyor musunuz?

  • Arayüz ikonlarının temalar yoluyla değiştirilebilmesi
  • Heads Up Bildirimleri ve bazı hata düzeltmeleri
  • LG G2 ve LG G3'teki gibi çift tıklamayla kilit ekranını açma seçeneği
  • Yakınlık sensörünün geliştirilmesi ve yanlışlıkla ekranın açılmasının engellenmesi sağlanıyor. LG G3'te görülen en büyük hatalardan biri olan cebinizdeyken bile ekranın kendi kendine açılmasının böylece önüne geçilmiş oluyor. Umarız LG'de en kısa sürede buun önüne geçer; çünkü G3'ü elimizde tutarken bile kendi kendine ekranı açılabiliyor.
  • Bluetooth - Ek A2DP profilleri eklendi
  • E-posta - POP3 hesapları için depolama ekleri kaydetmede yaşanan sorunlar düzeltildi.

Sony Xperia Z2 , Sony Xperia Z2 tablet ve HTC One M8 için gerekli ROM dosyalarını linklerden indirip telefonunuzun ana menüsüne kopyaladıktan sonra CWM menüden kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. 

Not: Bu işlem telefonunuzun garanti dışı kalmasına yada üreticinin belli bir çerçevede garanti verebileceği sonucunu doğurur. Her türlü sorumluluk size ait olup; yazıyı hazırlayan kişi ve kurum bu işten sorumlu tutulamaz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.