Mobil

CyanogenMod, Android 4.2.2 final sürümü yayınladı

En önemli ROM geliştirici ekip olarak gösterilen CyanogenMod, uzun çalışmalar neticesinde 30'dan fazla cihaz için kararlı sürümü yayınladı.


1372134730_cyanlogo1.png

Andorid ekosisteminin bir numralı ROM geliştirici ekibi CyanogenMod, uzun dönemdir sürdürdüğü Android 4.2.2 yazılımların kararlı sürümlerini 30’dan fazla cihaz için yayınladı. Resmi blog sayfasından yapılan duyuruda final sürümlerin artık indirilebilir durumda olduğu aktarılırken, Exynos ve Tegra 2 işlemcili cihazlara sahip kullanıcıların bir süre daha beklemeleri gerektiği de ifade edildi. Söz konusu işlemcilerde yazılım geliştirmeleri hala devam ediyor ve en kısa süre içerisinde bu cihazlar için de Android’in en güncel versiyonu olan 4.2.2’nin yayınlanacak.

CM10.1.0 sürümü ile yazılımlar hatalardan arındırılırken, ekip aynı zamanda “gizlilik koruma” adında bir özelliği de ROM’lara dahil etti. Bu sayede kullanıcıların cihazda yer alan tüm bilgileri (rehber, takvim, IMEİ numarası, mesajlar, tarayıcı geçmişi vb.) daha da sıkı bir koruma altında olacak. Yayınlanan yazılımlara buradan göz atabilirsiniz. Kendi telefonunuza uygun ROM’u indirerek sizlerde stok Android deneyimini yaşayabilirsiniz. Tabi bunun için telefonunuzda bazı yetkilerin var olması gerekiyor. Root erişimi ve CWM Recovery menüsü yüklü olan kullanıcıların dosyaları yükleyebileceklerini belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.