Mobil

CyanogenMod, BlackBerry OS'u geride bıraktı

Mobil dünyasında CyanogenMod ROM kullananların sayısı 50 milyonu aştı.

CyanogenMod, BlackBerry OS'u geride bıraktı

Mobil dünyasının bir numaralı ROM geliştirme ekibi CyanogenMod emin adımlarla ilerleyişini sürdürüyor. Android ekosisteminde güncel ve eski birçok telefon için birçok özelleştirmeyi de beraberinde getiren stok Android deneyimi sunan ROM’lar yayınlayan ekip, Seattle’da gerçekleşen Code Rush geliştirici etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu.

1439183806_cm-a.png

Cyanogen A.Ş. çalışanlarından Adnan Begovic etkinlik esnasında yaptığı konuşmasında mobil dünyasında CyanogenMod ROM yüklü cihaz sayısının 50 milyonu aştığını ifade etti. Şirket 50 milyonluk kullanıcı kitlesiyle Blackberry OS ve Windows Mobile'ı (Windows Phone değil) geride bırakmayı başardı. Son bir yılda önemli bir yükseliş gösteren CyanogenMod’u Aralık 2013’te kullananların sayısı ise 10 milyon olarak açıklanmıştı.

Ekibin birçok Android cihaz için desteğini sürdürmesi,yazılımın OnePlus ve Oppo N1 modellerinde ön yüklü yer alma ve Hindistan’ın en büyük telefon üreticilerinden Micromax ile yapılan anlaşma, CyanogenMod’un yükselişinde önemli roller üstlendiler. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.