Mobil

CyanogenMod CM11 M5 indirilebilir durumda

Geliştirici ekip kararlı sürüm öncesi önemli bir aşamayı daha geride bıraktı.

CyanogenMod CM11 M5 indirilebilir durumda

Android ekosisteminin önde gelen yazılım oluşturma grubu CyanogenMod Android 4.4.2 kararlı ROM'lara bir adım daha yaklaştı. Geliştirici ekip platformda yer alan birçok cihaz için CM11 M5 sürümünü yayınladı. Milestone sürümler kararlı-stabil versiyonlar öncesi son adımlar olarak değerlendirilir ve CyanogenMod bazı hata ve düzenlemeleri M5 sürümünde ortadan kaldırdı.

1396848470_cyanogenmod-11-android-4-41.jpg

Nightly sürümlere nazaran daha az hata içeren ve daha kararlı bir yapıda olan Milestone sürümlerin 5. versiyonunda özellikle arayüz konusunda gelişmeler mevcut. Bunun yanı sıra güvenlik iyileştirmeleri ve kimi cihazlar için QuickBoot desteği gibi birçok gelişme ve iyileştirmenin mevcut olduğu CM11 M5 sürümünü geliştirici ekibin resmi blog sayfasını ziyaret ederek indirebilirsiniz. Bu bölümde ayrıca hangi cihazlar için CM11 M5'in de yayınlandığını görebilirsiniz. Kullandığınız cihaza ait son yazılımlar için ayrıca ekranın sol bölümde yer alan cihaz listesini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CyanogenMod gibi özel ROM'ları Android cihazınıza yükleyebilmeniz için telefonunuzda root ve özel bir Recovery (TWRP, CWM, Philz) yetkisine sahip olması gerekir. Dilerseniz tüm bu işlemleri basit şekilde gerçekleştiren ve cihazınıza direkt CyanogenMod ROM yükleyen CyanogenMod Installer uygulamasını da kullanabirsiniz. CyanogenMod Installer uygulamasını buradan indirebilirsiniz. 

Not: Yapacağınız işlem Android cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkarır. ROM yükleme ve cihazınızın orijinal yazılımına dönme konusunda yeterli bilgi sahibi olmadan bu tür yazılımsal müdahaleler yapmanızı önermiyoruz.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.