Mobil

CyanogenMod, CM11 M8 ROM'larını yayınladı

Geliştirici ekip bir ay sonra bir kez daha Milestone sürümleri güncelledi.

CyanogenMod, CM11 M8 ROM'larını yayınladı

Mobil dünyasının önde gelen yazılım ekiplerinden CyanogenMod, Android 4.4.4 KitKat tabanlı CM11 M8 ROM'larını birçok telefon ve tablet için yayınladı. Aylık olarak güncellenen Milestone sürümlerde, genel olarak Nightly sürümlere dahil edilen en son özellikler kararlı yapıda sunuluyor. Yine gecelik ROM'lara oranla daha kararlı bir yapı sunan Milestone sürümlerde daha stabil bir arayüz, en son hata düzeltmeleri ve güvenlik düzeltmeleri yer alıyor.

Android cihazınızda CyanogenMod tabanlı bir ROM yüklü ise güncelleme OTA üzerinden size ulaşacaktır. İlk defa ROM yükleyecekler ise yayınlanan yazılımlara ve ilgili cihaz listesine ekibin resmi sitesi üzerinden erişebilir. Geliştirici ekip ayrıca ilk defa Xperia Z2, OnePlus One, Oppo Find 7 ve Xiaomi MI2 için CM11 tabanlı ROM oluşturdu. 

Android L tabanlı ROM'lar için aceleci davranmayacaklarını kısa süre önce açıklayan CyanogenMod, sonbaharda Android L'nin resmi dağıtımı sonrası en güncel Android sürümüne sahip ROM'lar oluşturmaya başlayacak.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.