Mobil

CyanogenMod, HDR video desteği için çalışıyor

Hazırladıkları yazılımları güncel gelişmelerle donatan ekibin hedefinde şimdi de HDR video kayıt desteği var.


Android ekosisteminin bir numaralı geliştirici ekibi, birçok telefon için Android’in son sürümünü temel alan yazılımlar geliştirerek mobil dünyasına önemli bir katkı sağlıyor. Saf Android ile çalışan yazılımlar oluşturan ekip aynı zamanda önemli yenilikleri de yazılımlarına entegre ediyor. Bunlardan biri önümüzdeki günlerde gizlilik modu olacak. Bu sayede kullanıcıların cihazda yer alan tüm bilgileri (rehber, takvim, imei numarası, mesajlar, tarayıcı geçmişi vb.) daha da sıkı bir koruma altında olacak. Bunun yanı sıra ekibin sadece CyanogenMod ROM’ları kullananların kendi aralarında ücretsiz mesajlaşabileceği bir platform üzerinde de çalışmalar yürüttüğünü de hatırlatalım.

1372393854_cyanogenmodandroidwallpaperbyexclusivied-d3gx081zpsf92f26fc.jpg

Popüler geliştirici ekibin hedefinde olan bir gelişme de HDR video kayıt desteği. Halihazırda sınırlı sayıda telefonda yer alan özelliğin önümüzdeki aylarda ekibin hazırlamış olduğu yazılımlarda yer alacağı bildirildi. Söz konusu teknoloji HTC One ve Xperia Z için hazırlanan ROM’larda yer bulurken, önümüzdeki dönemde birçok Android kullanıcı HDR video çekimine sahip olabilir. HDR video çekimi sistem üzerine belirli bir yük getirir ve bu sebeple özelliğin yer alacağı telefonların kayda değer bir donanıma sahip olması gerekiyor. HDR video desteğinin giriş seviyesinden ziyade orta ve üst sınıf telefonlarda yer alması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.