Mobil

CyanogenMod' un kurucu Samsung' a katıldı

Android için ROM' lar geliştiren CyanogenMod grubunun kurucusu Samsung' a transfer oldu.


Android işletim sistemi piyasaya çıktığıntan yeni uzamanlık alanlarıda oluşmaya başladı. Bu uzmanlıkların en büyük olanı ise şüphesiz ROM geliştirme. Akıllı telefon üreticileri donanımsal olarak ürünlerini üst düzeyde tutsada, yazılı konusunda pek başarılı değiller. Bu nedenle ROM geliştiriciler ortaya çıkmış ve bu konuda uzman olmuşlardır.

Android işletim sistemli akıllı telefon kullanıp, sürekli ROM değiştirenler mutlaka CyanogenMod' u duymuştur veya kullanmıştır. Piyasada Android ROM' ları arasında en başarılısı olan CyanogenMod, Steve Kondik tarafından kurulmuştur.

Bir süre önce Samsung, Steve Kondik ile temasa geçip incelemesi kendisine Galaxy S II ROM' unu gönderdiği ortaya çıkmıştı ve Steve Kondik' te Galaxy S II için CyanogenMod 7' yi çıkarmıştı.

Tabiki Samsung durup dururken böyle bir şey yapmadı. Samsung Steve Kondik' i yazılım geliştirme uzmanı olarak bünyesine kattı.

Facebook sayfasında işveren bilgisini Samsung Mobile olarak değiştiren Kondik hayranlarına CyanogenMod'un bu değişimden etkilenmeyeceğini Android'i daha mükemmel yapmak için çalışmaya devam edeceklerini duyurdu.

Eee bundan sonra artık Samsung akıllı telefonların arayüzü çok daha başarılı olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.