Mobil

Daha fazla Apple uygulaması Android'e gelebilir

Tim Cook'un "Town Hall" etkinliğinde yaptığı açıklama daha fazla Apple uygulamasının Android'e geleceğini gündeme getirdi.

Daha fazla Apple uygulaması Android'e gelebilir

Apple her ne kadar iOS işletim sistemiyle Google'ın Android işletim sisteminin rakibi olsa da Apple Music ve Move to iOS gibi çeşitli Android uygulamalarıyla Google Play'de ilk Apple uygulamalarını yayınlamıştı.

Bu uygulamaların her ne kadar Android kullanıcılarını Apple'a yöneltmek için yayınlandığı söylense de Tim Cook'un Town Hall etkinliğinde yaptığı açıklamalar daha fazla Apple servisinin Android'e gelebileceğini gündeme taşıdı.

1454647917_tim-cook-apple.png

9to5Mac sitesinin raporuna göre Apple, Apple Music uygulamasıyla Android tarafındaki kullanıcılarının Apple uygulamalarına karşı olan ilgisini ölçmek istiyor. Eğer iyi geri dönüşler alabilirse Apple ilerleyen zamanlarda iCloud gibi servislerini de Android için yayınlayabilir. 

İlginizi Çekebilir >> 

Apple eğer iCloud gibi servislerini Android platformuna da taşırsa Android kullanıcılarının Mac bilgisayarlara yönelme ihtimalinin artacağı düşünülüyor. Apple servislerinin Android'e gelmesi Apple'a hem Android ekosisteminden gelir elde ettirecek hem de Apple bu uygulamaları kullanmak isteyen kullanıcılardan Apple ID talep ederek kendi ekosistemine bir şekilde bu kullanıcıları dahil etmiş olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.