Mobil

Datally ile Android'de veri kullanımı azaltın!

Google, Android telefonlarda veri kullanımını azaltmak için uygulama yayınladı.


Mobil veri, dünyanın birçok yerinde çok pahalı bir lüks. Bu yüzden mobil verilerinizin çoğunu hangi uygulamaların yediğini bilmek kritik önem taşıyor. Google'ın Datally adlı en son Android uygulaması, kullanıcıların veri kullanımının nereye gittiğini veya gideceğini daha iyi anlamalarını sağlıyor.

Google'ın Datally uygulaması; mobil verilerinizi saatlik, günlük, haftalık veya aylık olarak kullanımınızı görmenizi sağlar. Ayrıca, Veri Tasarrufu seçeneğini etkinleştirdiğinizde, yüklü olan her bir uygulamayı kullanırken arka plan veri kullanımını engelleyebilir ve gerçek zamanlı veri kullanımını izleyebilirsiniz.

Ayrıca, bir uygulamanın veri kullanımının çok yüksek olduğunu düşünüyorsanız, verileri tek bir dokunuşla da engelleyebileceksiniz.

Datally ayrıca, herkese açık bir Wi-Fi'nin yakınında kullanıcıları bilgilendirmek ve bu ağa bağlanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış. Uygulama ile diğer Datally kullanıcılarının ağ kalitesini bile değerlendirebilirsiniz.

Android 5.0 Lollipop ve üzeri sistemlerde çalışan uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Google Datally
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.