iPhone 5S vs. iFone 5S: Ekran görüntüleri

Yetenekli sesli asistan Siri ise yerini stajyer İris'e bırakmış. Klonun işletim sistemi olarak iOS 7 yerine Android 4.2'nin Root edilmiş bir sürümü bulunuyor. Üretici daha sonra işletim sisteminin görselleriyle oynayarak onu iOS'a benzetmiş. Klonda ayrıca bir yönetici uygulaması olmadığı için root kontrol edilemiyor. Bu da sistemi ciddi güvenlik riskleriyle karşı karşıya bırakıyor.

iPhone 5S vs. iFone 5S: Ekran görüntüleri

Borsa uygulaması ise Apple'ınkinden tamamen farklı. Dünya borsalarının ve hisse senetlerinin durumlarını takip edebiliyorsunuz, fakat telefonun yavaş ve takılarak çalışması can sıkıcı olabiliyor. Apple iPhone'da çift çekirdekli 1.3 GHz hızında çalışan bir işlemci yer alıyor. Klon iFone'da da güçlü 1.3 GHz'lik çift çekirdekli bir işlemci yer alıyor, fakat buna rağmen performans açısından Apple ile baş edemiyor.

iPhone 5S vs. iFone 5S: Test fotoğrafları

Apple iPhone ile çekilmiş fotoğraf, sol taraftaki, çok daha keskin görünüyor. İki akıllı cep arasındaki fark laboratuvar testlerinde belirgin şekilde belli oluyor. İki cebin de kamerası 8 MP çözünürlüğe sahip.

iPhone 5S vs. iFone 5S: Test fotoğrafları

Sağ taraftaki fotoğrafta odak dağılmış, görüntü karanlık ve renkler soluk. Sol tarafta, orijinalin çektiği fotoğrafta ise detaylar belirgin. Kalite farklı açıkça belli oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.