Mobil

Disneyland, selfie çubuğunu yasakladı

Dünyanın en büyük eğlence parklarından Disneyland güvenlik nedeniyle ziyaretçilerin selfie çubuğu getirmesini yasakladı.

Disneyland, selfie çubuğunu yasakladı

Selfie çekim kısa süre içerisinde dünyayı etkisine alsa da, çekim yaparken şartları zorlayan kimi kullanıcılar yaralandı ve ne yazık ki hayatını kaybetti. Selfie çekimlerde telefonu ellerinden düşürenler de az değil hani. Özellikle selfie çubukları telefon düşürmelerinin bir numaralı etkenlerinden.

Evet selfie dünya genelinde bir modaya dönüştü fakat yukarıda sözünü ettiğimiz gibi bir çekim için mevcut şartların zorlanması beraberinde çok tehlikeli kazalar getirebiliyor. Dünyanın en büyük eğlence merkezlerinden biri olan Disneyland güvenlik tedbirleri nedeniyle selfie çubuğunu yasaklıyor. Yasak 30 Haziran’da Disney California Adventure Park’ta başlayacak. Hong Kong ve Paris’te yer alan Disney Parkları içinse yasak 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girecek.

1435387875_b64ymnceaasld3-1.jpg

Park yetkilileri daha önce selfie çubuğu için yaptığı sözlü uyarılar ziyaretciler tarafından dikkate alınmayınca çok daha ciddi yaptırımların uygulanmasına karar verildi. 30 Haziran’dan itibaren ziyaretçiler girişte aranacak. Selfi çubuğu bulunduğu takdirde ziyaretçi çubuğu girişte yetkililere ya da arabasında bırakmak zorunda kalacak. Bunun yanında eğlence merkezinin birçok yerinde selfie çubuğunun yasak olduğunu gösteren afişler asılacak. Yetkililer ayrıca sık sık selfie çubuğunun yasak olduğunu belirten anonslar geçecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.