Mobil

Dört çekirdekli Kogan Agora’yla tanışın

Android dünyasına iddialı bir giriş yapıyor

Dört çekirdekli Kogan Agora’yla tanışın

Kogan Agora Samsung Galaxy Nexus’a oldukça benzeyen bir cihaz. Samsung’un imitasyonu olarak görülen bir marka da diyebiliriz Kogan Agora için. Ayrıca Nexus’tan biraz fazlası da bulunuyor. Yeni Android’li telefon tanışmaya hazır mısınız?

Kogan Agora hiç duymadığımız Android markalarından biri ve en iyi yanı da uygun fiyatla sunması. Dört çekirdekli 1.2 GHz işlemci, 1 GB RAM, 5 inç HD IPS ekran, 1280x720 piksel ekran çözünürlüğü, 2000 mAh batarya, Android 4.2.2 ve 8 MP arka kameraya sahip bir cihaz.

1381684647_koganagoraquad1-640x360.jpg

Yeni Agora’nın fiyatı ise 199$ ve Agora çift SIM kart desteği sunuyor. Yuvarlak köşelere sahip ve kaliteli materyallerden oluşan yapısıyla başarılı bir tasarıma sahip. Ayrıca dört çekirdekli performansına ek olarak ince bir tasarıma sahip olması son dönemde bir akıllı telefondan beklenen bir çok özelliği karşılamasına yetiyor.

Menü, Ana Sayfa ve Geri tuşları bulunuyor ve üst kısımda da kulaklık girişi var. Önceki versiyonu çift çekidekle gelen Agora’nın yeni telefonu öncekinden çok farklı bir deneyim sunuyor. Yeni animasyon ve grafikleri de iyi bir oyun deneyimi sunuyor.

1381684651_newagora-640x360.png

Kötü özellikleri neler diye soracak olursanız, Agora üzerinde bazı testler yapıldı. Bu testler sonucunda bataryanın zayıf olduğu görüldü. Ayrıca bir kaç kere de uygulamaların durdurulmasıyla karşılaşıldı. Agora’da 4G bulunmuyor. Yıl 2013 olmuşken, bir telefonda 4G aramak çok olmaz sanıyorum. Ancak 199$ fiyatı düşününce de bazı eksiklere razı olunabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.