Dünya devi koronavirüs yüzünden Android 10 güncellemesini erteledi!

Şu arada koronavirüs salgını dünya gündeminin ana başlığı haline geldi. Öyle ki bazı akıllı telefon üreticileri koronavirüs yüzünden Android 10 güncellemesini erteledi.

Dünya devi koronavirüs yüzünden Android 10 güncellemesini erteledi!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyanın gündeminde. Avrupa’da pek çok ülkede adeta yaşamın durmasına neden olan salgın, son olarak ülkemizde de görülmüştü.

Şimdiye kadar sosyal hayatı olumsuz etkileyen salgın, pek çok etkinliğin de iptal edilmesine ya da ertelenmesine zemin hazırladı. Hatta öyle ki artık akıllı telefonlar için gelecek olan güncellemeler bile bu salgın yüzünden ertelenir hale geldi.

Dünya devi koronavirüs yüzünden Android 10 güncellemesini erteledi!

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan HMD Global şimdiye kadar Android güncellemelerini en hızlı yayınlayan şirket olarak ün yapmıştı. Nokia’yı da bünyesinde bulunduran HMD Global’den geçtiğimiz gün konu ile ilgili bir açıklama geldi.

Finli şirketten yapılan açıklamada koronavirüs salgını nedeniyle daha önce açıklanan Android 10 güncelleme takviminin yeniden planlandığı belirtildi. Dilerseniz yeni takvime aşağıdan göz atabilirsiniz.

Dünya devi koronavirüs yüzünden Android 10 güncellemesini erteledi! - Resim : 1

Görüldüğü üzere pek çok model için Android 10 güncelleme takvimi birkaç yıl ötelenmiş durumda. Muhtemelen HMD Global’in aldığı bu karar önümüzdeki günlerde diğer üreticilere de ilham kaynağı olabilir.

Yani ileride diğer akıllı telefon üreticileri de Android 10 güncelleme takvimini koronavirüs salgınına bağlı olarak değiştirebilirler. Yine de bekleyip göreceğiz.