Mobil

Dünya devi Vivo, Türkiye’de büyük hayal kırıklığı yaşattı!

Günlerdir Türkiye pazarına gireceği söylenen Vivo gerçekten de Türkiye pazarına adım attı. Lakin büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Dünya devi Vivo, Türkiye’de büyük hayal kırıklığı yaşattı!

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Vivo sonunda Türkiye pazarına girdi. Son dönemde iç pazarda kan kaybeden Çinli üretici Xiaomi’nin de gerisine düşmüştü. Geçtiğimiz yıla kadar dünyanın en fazla akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren 5 isminden biri olan Vivo, Xiaomi’nin yaptığı sıçrama sonrası 6. sıraya gerilemiş ve ilk 5 içerisindeki yerini kaybetmişti.

Dünya devi Vivo, Türkiye’de büyük hayal kırıklığı yaşattı!

Global pazarda ilk 5 dışarısında kalan Çinli üretici yeni pazarlara açılarak müşteri kitlesini daha da genişletmenin planlarını yapıyor. Bu bağlamdaki ilk duraklardan birisi de Türkiye oldu. Hali hazırda Türkiye’de Çin’in en büyük akıllı telefon üreticileri zaten yer alıyordu. Vivo’nun da gelmesiyle kadro tamamlanmış oldu.

Buraya kadar hiçbir sorun yok. Vivo’nun ülkemizde boy gösterecek olması pazardaki rekabet ve fiyatlar açısından önemli. Lakin Çinli üretici Türkiye pazarında sadece 1 model satışa sundu. Vivo X50 Lite.

Dünya devi Vivo, Türkiye’de büyük hayal kırıklığı yaşattı! - Resim : 1

Bu cihaz için belirlenen etiket ise yaklaşık olarak 3600TL. İşte asıl sıkıntının yaşandığı nokta da burası. Türkiye pazarında mevcut özelliklere sahip daha ucuza satılan pek çok model varken kimse pazara yeni girmiş bir markaya 3600 TL vermek istemeyecektir.

Daha servis ağı bile doğru düzgün oturmamış olan Vivo’nun orta segment modelini alana kadar onlarca seçenek mevcut diyebiliriz. Şahsen bu telefona 3600 TL verene kadar Samsung’un A51 ya da M31 modelini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ya da Xiaomi’nin Redmi Note 9 serisine göz atabilirsiniz. En azından bu markaların çok daha oturmuş servis ağları bulunuyor. Elbette yine de tercih sizlerin.

Yorumlar
Hüsnü.
Ucuz , dandik beleşçi firma hareketi yapmış.. Bir ürünü açıp ondan gelen karla bir ülke/bölgeye diğer ürünlerle girmek yapmadan. Böyle davranan firmalara müşteri olmak bile benim bile içimi rahatsız eder. Boşverin... Bir dandik ofisle ülkeye giren , herşeyini distribütörlere devredip seyreden diğer Çin firmaları gibi ucuz bedava sattıkları sürece olacaklar.
Cevapla
Serdar
Daha uygun bir fiyat olabilirdi ben şahsen telefonu bekliyordum daha iyi fiyat olursa alabiliriz
Cevapla
bülent
yerli milli lik hikayeleri anlatan efelere duyurulur,yerli denilen arabanın yüzde 60 ı italyan!!
Cevapla
Ferhat
Yani bu haberin altına bu yorumu yazman zaten zihniyetini belli ediyor. yazıklar olsun.
guneyin
üretildiğinde sen almazsın olur biter, dert etmene gerek yok.
bülent
markalar bizim ülke insanını yolunacak kaz gibi görüyorlar..neden??..çünkü biliyorlar ki kıçlarına don almazlar ama 8 bin e telefon alırlar!..işte bu yüzden!!
Cevapla
Technology
Ben bu fiyata gider samsung alırım daha iyi
Cevapla
bülent
aynen ben de o yüzden m31 aldım..6-128 amoled çatır çatır telefon.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.