Dünyaca ünlü Müslüman futbolcu Oppo’nun marka elçisi oldu

Son dönemde Müslüman ülkelerde faaliyetlerini sıklaştıran Oppo, yeni modeli Reno3 Pro için dünyaca ünlü Müslüman futbolcu ile anlaştı. İşte detaylar.

Dünyaca ünlü Müslüman futbolcu Oppo’nun marka elçisi oldu

Hali hazırda ülkemizde de kurumsal olarak hizmet veren Oppo, Çin ve Hindistan dışındaki pazarlara önemli yatırımlar yapıyor. Geçtiğimiz yıl Avrupa’nın haricinde pek çok Müslüman ülkede de faaliyetlerini hızlandıran Oppo, marka elçiliği için de önemli isimlerle işbirliği yapıyor. Hatırlanacağı üzere Çinli üretici Türkiye’deki reklam yüzü için ünlü şarkıcı Sıla ile anlaşmıştı.

Dünyaca ünlü Müslüman futbolcu Oppo’nun marka elçisi oldu

Müslüman halkın çoğunlukta olduğu Orta Doğu ve Afrika pazarındaki faaliyetlerine hız veren Oppo bu sefer marka elçiliği için dünyaca ünlü bir isim ile anlaştı.

Çinli üretici, Orta Doğu ve Afrika’daki marka tanıtımları için Mısır kökenli dünyaca ünlü futbolcu Mohamed Salah ile el sıkıştı.

Bilindiği üzere Salah, Liverpool FC’de oynayan Müslüman bir futbolcu. Ayrıca hemen hemen tüm Müslümanlar tarafından da çok seviliyor. Dolayısıyla Oppo’nun bu hamlesinin son derece yerinde olduğu söylenebilir.

Dilerseniz Oppo Arabistan’ın resmi Twitter hesabı üzerinden Salah ile ilgili yaptığı paylaşıma aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Oppo bir süre önce hem orta, hem de üst segmente hitap eden yeni modeller tanıttı. Bu modellerin ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı ise henüz kesinlik kazanmış değil.