Mobil

Dünyada en çok satılan akıllı telefon hangisi?

Küresel akıllı telefon satış verilerini inceleyen Kantar Worldpanel, en son verilerini açıkladı. Bakalım Kantar Worldpanel'e göre dünyada en çok satan akıllı telefon hangisiymiş?

Dünyada en çok satılan akıllı telefon hangisi?

Küresel akıllı telefon satış verilerini inceleyen Kantar Worldpanel tarafından hazırlanan yeni bir rapor, Apple'ın amiral gemisi iPhone 7'nin İspanya, Çin ve Japonya dışındaki diğer bölgelerde, yeni pazar payı kazanmaya devam ettiğini gösteriyor.

Apple'ın Ocak ayında açıklanan üç aylık verileri, geçen yıl ABD'de 2,9 puanlık yeni pazar payı kazanarak, hem Android hem de Windows Mobile karşısında kazanç elde etmişti.

Avrupa'nın ilk beş piyasasında, Apple %2,4 puanlık bir yükseliş yakaladı. iPhone 7'nin raporda; İngiltere, Fransa ve Almanya'da en çok satan cihaz olduğu açıklandı. Apple'ın payının düştüğü tek Avrupa ülkesi ise İspanya oldu.

Avustralya'da ise Apple'ın payı %42,4'e ulaştı. Bu pay ABD'deki iPhone satış oranından biraz daha yüksekti.

Çin'de ise Apple'ın pazardaki toplam payı %8,4 oranında düştü.

Apple'ın payı da geçtiğimiz yıla göre Japonya'da hafifçe düştü. Ancak Japonya'da Apple'ın payının %49.5'te olduğunu belirtelim.

1489644281_iphone.jpg

Raporu genel olarak değerlendirecek olursak; Apple, akıllı telefon pazarında karın büyük çoğunluğunu toplamayı sürdürüyor. Çinli Huawei, Oppo, Vivo, Xiaomi ve ZTE, geçen yıl şirketin kazançlarının 5.4 katı fazlasını kazanırken, bu yıl aynı performansı sergileyemediler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.