Mobil

Dünyanın en kârlı akıllı telefon markası Apple!

Araştırma şirketi Counterpoint tarafından sağlanan veriler, Apple'ın 2017 yılının üçüncü çeyreğindeki en büyük kârı mobil sektöründe kaydettiğini gösteriyor


Araştırma şirketi Counterpoint tarafından sağlanan veriler, Apple'ın 2017 yılının üçüncü çeyreğindeki en büyük kârı mobil sektöründe kaydettiğini gösteriyor. İkinci olan ise uzun süredir rakibi Samsung ancak, Apple payın yarısından fazlasına sahip.

Apple'ın kâr payının yüzde 59,8 iken, Samsung'un "sadece" yüzde 25,9 ile ikinci sırada yer aldığı belirtiliyor. İkisi arasındaki fark çok büyük iken, iPhone üreticisi yıllık bazda yüzde 85.9'dan bu düşüşe işaret ediyor.

Huawei % 3.3 ile % 4.9 arasında bir büyüme ile grafiklerde üçüncü sırada ve bunu % 4.0 ile OPPO izliyor. Vivo,% 3.1 ile son sırada.

Araştırma şirketi, Çinli telefon üreticilerinin hızla büyüdüğünü ve son çeyrekte kümülatif kârının ilk kez 1,5 milyar doları bulduğunu açıklıyor.

Apple'ın birim kârı 151 dolara ulaştı

Öte yandan, Apple kral olmaya devam ediyor ve firma, iPhone X sayesinde önümüzdeki çeyrekte kârın artacağını tahmin ediyor. Apple'ın yıldönümü modeli 3 Kasım'da satışa çıktı ve tedarik sorunları nedeniyle şu ana kadar satışlar 2018 yılının başında beklenen önemli bir patlama ile beklentilerin biraz altında olduğu tahmin ediliyor.

Araştırmaya göre, Apple'ın birim kârı, Samsung'un 5 katından az ve bir Çin markasından 15 kat daha yüksek vee son çeyrekte 151 dolara ulaştı. Samsung'un şu anki kârı 31 dolar ve Çinli şirketlerin kârı 15 doların üstünde.

Yorumlar
bülent
bence milleti kandırabilme rekoru kendilerinde,ne güzel dünya 1 e al bin e sat!!
Cevapla
Emre
E heralde 150 dolarlık aleti 600 dolara kakalıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.